FESTO - QSC - blændprop - Byggestørrelse standard - PBT-hus - VE 1/10 stk. - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Blændproppen er en pneumatisk komponent, ideel til trykluftsystemer inden for automatiseringsteknik, maritime applikationer og værkstedsluftforsyning.
Beskrivelse
  • Blændproppen har et driftstryk i hele temperaturområdet fra -0,95 til 6 bar og et temperaturafhængigt driftstryk fra -0,95 til 14 bar.
  • Huset er fremstillet af PBT.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-konform
  • Materiale hus - PBT
  • Byggestørrelse - Standard
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 6 bar
  • Temperaturafhængigt driftstryk - -0,95 til 14 bar
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - Trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand i henhold til producentens erklæring
  • Henvisning til drifts- og styringsmedium - Oliet drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 1 (lav korrosionsbelastning)
  • Pneumatisk tilslutning 1 - Stikhylse QS-4 til QS-16
  • Produktvægt - 0,5 til 4,0 g
  • VE - 1 stk. eller 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Pneumatisk tilslutning 1
Vægt
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Pneumatisk tilslutning 1 Vægt VE pris ex. moms
973024341000 Stikhylse QS-10 2 g 10 stk.
DKK 180,00
(DKK 18,00 / stk.)
inkl. momsDKK 180,00
plus DKK 120,00 fragt
973024341001 Stikhylse QS-12 2,5 g 10 stk.
DKK 198,00
(DKK 19,80 / stk.)
inkl. momsDKK 198,00
plus DKK 120,00 fragt
973024341002 Stikhylse QS-16 4,0 g 1 stk.
DKK 23,60
inkl. momsDKK 23,60
plus DKK 120,00 fragt
973024341003 Stikhylse QS-4 0,5 g 10 stk.
DKK 132,00
(DKK 13,20 / stk.)
inkl. momsDKK 132,00
plus DKK 120,00 fragt
973024341004 Stikhylse QS-6 0,5 g 10 stk.
DKK 132,00
(DKK 13,20 / stk.)
inkl. momsDKK 132,00
plus DKK 120,00 fragt
973024341005 Stikhylse QS-8 1,0 g 10 stk.
DKK 148,00
(DKK 14,80 / stk.)
inkl. momsDKK 148,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: FESTO blændprop, FESTO QSC blændprop, QSC blændprop, blændprop QSC, blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbindere, L-stikforskruninger, Originaldele, QSC-10H, QSC-12H, QSC-16H, QSC-4H, QSC-6H, QSC-8H, Skot-stikforbindere, Skot-stikforskruninger, Hætter, stikforbindere, stikforskruninger, T-stikforbindere, T-stikforskruninger, X-stikforbindere, Y-stikforbindere, Y-stikforskruninger, QSC, FESTO