FESTO - NPQH-P - blændprop - forniklet messing - stikhylse-Ø 4 til 14 mm - pakke med 10 stk. - pris pr. pakke

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Denne blændprop er en pneumatisk komponent, ideel til trykluftsystemer inden for automatiseringsteknik.
Beskrivelse
  • Denne blændprop kan anvendes både til smurt drift og til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010.
  • Huset er fremstillet af messing.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - forniklet messing
  • Størrelse - standard
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 20 bar
  • Certifikatudstedende instans - NSF C0523185
  • Driftsmedium - trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producentens angivelser
  • Egnet til fødevarer - NSF/ANSI 169, se overensstemmelseserklæring
  • Bemærkning til drifts- og styringsmedium - smurt drift mulig
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 3 - kraftig korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 150° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - stikhylse QS-4 til QS-14
  • Produktvægt - 2,3 til 26,5 g
  • Pakke - 10 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Stikhylse-Ø
Produktvægt
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Stikhylse-Ø Produktvægt VE pris ex. moms
973024601000 4 mm 2,3 g 10 stk.
DKK 146,00
(DKK 14,60 / stk.)
inkl. momsDKK 146,00
plus DKK 120,00 fragt
973024601001 6 mm 3,9 g 10 stk.
DKK 152,00
(DKK 15,20 / stk.)
inkl. momsDKK 152,00
plus DKK 120,00 fragt
973024601002 8 mm 7,4 g 10 stk.
DKK 161,00
(DKK 16,10 / stk.)
inkl. momsDKK 161,00
plus DKK 120,00 fragt
973024601003 10 mm 12 g 10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
973024601004 12 mm 18,5 g 10 stk.
DKK 212,00
(DKK 21,20 / stk.)
inkl. momsDKK 212,00
plus DKK 120,00 fragt
973024601005 14 mm 26,5 g 10 stk.
DKK 300,00
(DKK 30,00 / stk.)
inkl. momsDKK 300,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: FESTO blændprop, FESTO NPQH-P blændprop, NPQH-P blændprop, blændprop, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, NPQH-P-S10-P10, NPQH-P-S12-P10, NPQH-P-S14-P10, NPQH-P-S4-P10, NPQH-P-S6-P10, NPQH-P-S8-P10, Originaldele, Skot-stikforbinder, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, Låseskruer, Y-stikforbinder, FESTO