Engangs-statisk blander af plast - Serie 180A - Standard Turbo og Turbo med

Indsatsområde
  • Passer til Påføringspistol i 400-serien
  • Omkostningseffektive løsninger til to-komponent-blandeopgaver, hvor blanding umiddelbart før påføring er nødvendig og mulig.
  • Miljøvenlig og opløsningsmiddelfri bearbejdning, da rengøring ikke er nødvendig.
Beskrivelse
  • Bemærkninger
  • Den kvadratiske geometri består af skiftevis højre- og venstredrejende elementer med indskudte materialeledere, der fører materialestrømmene fra væggene ind til midten af blanderen.
  • Pris pr. emballageenhed
Tekniske data
  • Udførelse - Standard eller med integreret gevind
  • Elementer - 18-36 stk.
  • Element-Ø - 8,7-14,3 mm
  • Husets længde - 130-389 mm
  • Restmængde - 6,5-40,4 ml
  • Materiale elementer - Acetal
  • Materiale hus - Polypropylen
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Type
Elementer
Element-Ø
Husets længde
Restmængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 304441431219
Udførelse
TypeGevind
Elementer19
Element-Ø14,3 mm
Husets længde389 mm
Restmængde33,7 ml
VE200 stk.
DKK 2.906,72
(DKK 14,53 / stk.)
inkl. momsDKK 2.906,72
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 6,72
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 304440870218
Udførelse
TypeGevind
Elementer18
Element-Ø8,7 mm
Husets længde142 mm
Restmængde6,5 ml
VE750 stk.
DKK 22.652,38
(DKK 30,20 / stk.)
inkl. momsDKK 22.652,38
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 52,38
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 304440871024
Udførelse
TypeStandard
Elementer24
Element-Ø8,7 mm
Husets længde160 mm
Restmængde7,5 ml
VE1000 stk.
DKK 34.780,50
(DKK 34,78 / stk.)
inkl. momsDKK 34.780,50
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 80,50
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 304440871036
Udførelse
TypeStandard
Elementer36
Element-Ø8,7 mm
Husets længde244 mm
Restmængde11,5 ml
VE1000 stk.
DKK 40.393,45
(DKK 40,39 / stk.)
inkl. momsDKK 40.393,45
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 93,45
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: blander, forsatsblander, forsats blander, statisk blander, statisk blander, kenics