Engangs-statisk blander af plast - Serie 180A - Standard Turbo og Turbo med

Indsatsområde
  • Passer til Påføringspistol i 400-serien
  • Omkostningseffektive løsninger til to-komponent-blandeopgaver, hvor blanding umiddelbart før påføring er nødvendig og mulig.
  • Miljøvenlig og opløsningsmiddelfri bearbejdning, da rengøring ikke er nødvendig.
Beskrivelse
  • Bemærkninger
  • Den kvadratiske geometri består af skiftevis højre- og venstredrejende elementer med indskudte materialeledere, der fører materialestrømmene fra væggene ind til midten af blanderen.
  • Pris pr. emballageenhed
Tekniske data
  • Udførelse - Standard eller med integreret gevind
  • Elementer - 18-36 stk.
  • Element-Ø - 8,7-14,3 mm
  • Husets længde - 130-389 mm
  • Restmængde - 6,5-40,4 ml
  • Materiale elementer - Acetal
  • Materiale hus - Polypropylen
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Type
Elementer
Element-Ø
Husets længde
Restmængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Type Elementer Element-Ø Husets længde Restmængde VE pris ex. moms
304441431219 Gevind 19 14,3 mm 389 mm 33,7 ml 200 stk.
DKK 2.906,72
(DKK 14,53 / stk.)
inkl. momsDKK 2.906,72
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 6,72
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
304440870218 Gevind 18 8,7 mm 142 mm 6,5 ml 750 stk.
DKK 22.652,38
(DKK 30,20 / stk.)
inkl. momsDKK 22.652,38
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 52,38
304440871024 Standard 24 8,7 mm 160 mm 7,5 ml 1000 stk.
DKK 34.780,50
(DKK 34,78 / stk.)
inkl. momsDKK 34.780,50
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 80,50
304440871036 Standard 36 8,7 mm 244 mm 11,5 ml 1000 stk.
DKK 40.393,45
(DKK 40,39 / stk.)
inkl. momsDKK 40.393,45
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 93,45
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: blander, forsatsblander, forsats blander, statisk blander, statisk blander, kenics