360°- anskuelse
Drejeligt hjul - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 150 til 450 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med cylindrisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid 6 kan absorbere og afgive fugt.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Drejehjulet har høj kemisk resistens og brudmodstand under høje belastninger og tilbyder lav rullemodstand.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 58 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 70 mm
- Plademål - 105 x 80 til 175 x 175 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 140 x 140 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 14 mm
- Belastningsevne - 150 til 450 kg
| Fra DKK 74,00 |
| inkl. momsDKK 74,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkra
Varenr.: 952922960400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 100 mm |
| Throat | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkra | 150 kg |
Varenr.: 952922960500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 125 mm |
| Throat | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Tragkra | 180 kg |
Varenr.: 952922960700
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 43 mm |
| højde | 185 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 300 kg |
Varenr.: 952922960800
Udførelse
| hjuldiameter | 175 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 208 mm |
| Throat | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 350 kg |
Varenr.: 952922960900
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 235 mm |
| Throat | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 350 kg |
Varenr.: 952922997300
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Throat | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Tragkra | 400 kg |
Varenr.: 952922997400
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 290 mm |
| Throat | 70 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 175 mm |
| hulstørrelse | 140 x 140 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Tragkra | 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 16,50 |
| inkl. momsDKK 16,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu