360°- anskuelse
Drejeligt hjul - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 100 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - bæreevne 120 til 350 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Rullelejehjulet med kronet slidbane er fremstillet udelukkende af polyamid 6.
- Huset, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Hjulet tilbyder høj kemisk resistens og brudstyrke under tunge belastninger. Derudover tilbyder drejehjulet lav rullemodstand.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Projektion - 36 til 54 mm
- Baghulsdiameter - 12 mm
- Belastningsevne - 120 til 350 kg
| Fra DKK 81,40 |
| inkl. momsDKK 81,40 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Bolt hul Ø
Kapacitet
Varenr.: 952923055400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 100 mm |
| Throat | 36 mm |
| Bolt hul Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952923055500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 125 mm |
| Throat | 36 mm |
| Bolt hul Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952923055600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 155 mm |
| Throat | 36 mm |
| Bolt hul Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952923055700
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 43 mm |
| højde | 193 mm |
| Throat | 52 mm |
| Bolt hul Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu