360°- anskuelse
Drejeligt hjul - plasthjul - varmebestandigt. - Hjul Ø 80 til 200 mm - Konstruktionshøjde 108 til 230 mm - Bæreevne 90 til 300 kg
Indsatsområde
- Det varmebestandige drejehjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Tromlen er kun delvist egnet til kørsel over dørtrin og til brug på ujævne gulve.
- Glidelejehjulet med sfærisk bane er lavet udelukkende af sort plastik.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af blankgalvaniseret stålplade. Gaffelhovedet er uforseglet og smurt med temperaturbestandigt fedt.
- Hjulet tilbyder ekstrem temperaturbestandighed fra -40 til +250 °C og er modstandsdygtigt over for vand, alkalier, syrer og fedt. Hjulet er også asbestfrit.
- Hjulmateriale - plastik
- Husmateriale - blankgalvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 52 mm
- Højde - 108 til 230 mm
- Projektion - 32 til 56 mm
- Plademål - 100 x 80 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 90 til 300 kg
| Fra DKK 92,70 |
| inkl. momsDKK 92,70 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952923024400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 33 mm |
| højde | 108 mm |
| Throat | 32 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 90 kg |
Varenr.: 952923024500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 127 mm |
| Throat | 32 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 110 kg |
Varenr.: 952923024600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 160,5 mm |
| Throat | 47 mm |
| Panel dimensioner | 118 x 86 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952923024700
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 42 mm |
| højde | 203 mm |
| Throat | 56 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952923024800
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 52 mm |
| højde | 240 mm |
| Throat | 56 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 40,00 |
| inkl. momsDKK 40,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu