360°- anskuelse
Drejeligt hjul med dobbelt stop - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - belastningskapacitet 150 til 700 kg
Indsatsområde
- Apparatets drejehjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det tunge, pressede stålpladehus er galvaniseret.
- Gaffelhovedet har to kuglelejer.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder en høj lasteevne, lav slidstyrke og jævn gang.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Projektion - 40 til 67 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 150 til 700 kg
Rullen med et hjul Ø på 250 mm har et dobbelt stop i fremføringen. Alle andre roller har et dobbelt stop i kølvandet.
| Fra DKK 248,00 |
| inkl. momsDKK 248,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910021248
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 108 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 150 kg |
Varenr.: 952910021249
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952910021250
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 250 kg |
Varenr.: 952910021251
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 195 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 380 kg |
Varenr.: 95292125100
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 380 kg |
Varenr.: 952910021252
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 500 kg |
Varenr.: 952910023334
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 297 mm |
| højde | 67 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 700 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu