360°- anskuelse
Drejeligt hjul med dobbelt stop - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - belastningskapacitet 150 til 450 kg
Indsatsområde
- Apparatets drejehjul med dobbeltstop er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade. En kugleafstandsholder er integreret i pakningen.
- Valsen har en høj lasteevne og kører jævnt med kun lav slidstyrke.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 70 mm
- Plademål - 105 x 80 til 175 x 175 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 140 x 140 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 15 mm
- Belastningsevne - 150 til 450 kg
Valserne med et hjul Ø på 250 mm har et dobbelt stop i fremføringen. Alle andre roller har et dobbelt stop i kølvandet.
| Fra DKK 187,00 |
| inkl. momsDKK 187,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910029790
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 150 kg |
Varenr.: 952910029791
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 36 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952910033330
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 45 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952910029792
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 37 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 225 kg |
Varenr.: 952910037786
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 45 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 225 kg |
Varenr.: 952910029793
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 185 mm |
| højde | 52 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952910031633
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 53 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952910029794
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952910029795
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 66 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952910040591
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 70 mm |
| tallerken | 175 x 175 mm |
| hulstørrelse | 140 x 140 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu