360°- anskuelse
Drejeligt hjul med dobbelt stop - hjul Ø 100 til 260 mm - konstruktionshøjde 138 til 295 mm - belastningskapacitet 60 til 200 kg
Indsatsområde
- Apparatets drejehjul er et ideelt alternativ til luftgummidæk.
- Kuglelejehjulets krop er lavet af plastik, og slidbanen er lavet af skummet polyurethan.
- Stålpladehuset er desuden galvaniseret.
- Rullen er udstyret med et dobbeltstop.
- Gaffelhovedet har to kuglelejer, og tætningen er udstyret med en integreret kugleafstandsstykke.
- Hjulkropmateriale - plastik
- Slidbanemateriale - skummet polyurethan
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 260 mm
- Hjulbredde - 30 til 85 mm
- Højde - 138 til 295 mm
- Projektion - 39 til 70 mm
- Plademål - 77 x 67 til 175 x 175 mm
- Hulstørrelse - 59 x 49,5 til 140 x 140 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 15 mm
- Belastningsevne - 60 til 200 kg
| Fra DKK 358,00 |
| inkl. momsDKK 358,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkr
Varenr.: 952911857700
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 138 mm |
| Throat | 39 mm |
| Panel dimensioner | 77 x 67 mm |
| hulstørrelse | 59 x 49,5 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Tragkr | 60 kg |
Varenr.: 952911858100
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 161 mm |
| Throat | 42 mm |
| Panel dimensioner | 77 x 67 mm |
| hulstørrelse | 59 x 49,5 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Tragkr | 75 kg |
Varenr.: 952911858900
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 235 mm |
| Throat | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 10,9 mm |
| Tragkr | 100 kg |
Varenr.: 952911859200
Udførelse
| hjuldiameter | 260 mm |
| Hjul bredde | 85 mm |
| højde | 295 mm |
| Throat | 70 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 175 mm |
| hulstørrelse | 140 x 140 mm |
| Skrue-Ø | 15 mm |
| Tragkr | 200 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 295,00 |
| inkl. momsDKK 295,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu