360°- anskuelse
Drejeligt hjul i rustfrit stål - termoplastisk hjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 240 mm - bæreevne 80 til 220 kg
Indsatsområde
- Det drejelige rustfrit stålhjul med dobbeltstop er ideelt til brug på fliser, parket, glat beton og ujævne, hårde gulve.
- Hjulcentret med kuglelejer er lavet af polypropylen, banen er lavet af grå termoplastisk gummi med ca. 85° Shore A. Kuglelejet er lavet af rustfrit stål.
- Huset i rustfrit stål, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af kromnikkelstål.
- For at beskytte kuglelejet mod støv og snavs er hjulet udstyret med sfæriske kuglelejebeskyttelseshætter.
- Tromlen tilbyder en stille og afsmitningsfri drift, høj belastningskapacitet og lav rullemodstand. Derudover er alle komponenter, inklusive akselbolten, rustbestandige.
- Hjulcentermateriale - polypropylen
- Slidbanemateriale - termoplastisk gummi, ca. 85° Shore A
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 50 mm
- Højde - 108 til 240 mm
- Projektion - 32 til 52 mm
- Plademål - 100 x 80 til 130 x 106 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 80 til 220 kg
| Fra DKK 285,00 |
| inkl. momsDKK 285,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952922500000
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 30 mm |
| Byggehøjde | 108 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 80 kg |
Varenr.: 952922500300
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 30 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 90 kg |
Varenr.: 952922500600
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Projektion | 32 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 100 kg |
Varenr.: 952922748800
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 197 mm |
| Projektion | 52 mm |
| Panelstørrelse | 130 x 106 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952922748900
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 240 mm |
| Projektion | 49 mm |
| Panelstørrelse | 130 x 106 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 220 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu