360°- anskuelse
Drejeligt hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 120 til 400 kg
Indsatsområde
- Drejehjulet med dobbeltstop er ideelt til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne, hårde gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af støbt aluminium, den cylindriske bane er lavet af sort elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade. En kugleafstandsholder er integreret i pakningen.
- Den robuste, stødsikre rulle tilbyder støjsvag kørsel, høj elasticitet med lav rullemodstand og dæmper pålideligt vibrationer.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 38 til 50 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Projektion - 36 til 66 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 120 til 400 kg
Rullen med et hjul Ø på 250 mm er udstyret med et dobbelt stop i fremføringen.
| Fra DKK 158,00 |
| inkl. momsDKK 158,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952920029681
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 38 mm |
| Byggehøjde | 100 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 120 kg |
Varenr.: 952920029682
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 125 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952920040512
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Projektion | 46 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 105 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952920029683
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Projektion | 36 mm |
| Panelstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952920036069
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Projektion | 48 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 105 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952920029684
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 190 mm |
| Projektion | 52 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952920029685
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 235 mm |
| Projektion | 54 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Varenr.: 952920029686
Udførelse
| Hjul Ø | 250 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 290 mm |
| Projektion | 66 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 130,00 |
| inkl. momsDKK 130,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu