Diamant-slibestift cylinderform - kornstørrelse D 126 galvanisk binding - pakning 1 og 5 stk. - pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Diamant-slibestift PFERD
  • til slibning af boringer, radier og konturer ved stationær og manuel brug
  • kan anvendes til både tør- og vådslibning
  • til hårdmetal, glas, keramik, porcelæn, slidbeskyttelseslag, ferrit, silicium, grafit, elektrokul, duroplaster, glasfiberforstærket plast, ildfaste materialer, natur- og kunststen
Beskrivelse
  • Originalt kvalitetsprodukt fra PFERD
  • et-lags kornbelægning på en metalkrop
  • meget skæreeffektiv pga. belægningstypen
  • næsten enhver form på metalkroppen kan belægges
  • fremragende standtid og profilholdbarhed
  • korte bearbejdningstider
  • reduktion af uproduktive tidstab, da værktøjet sjældnere skal afrettes eller skiftes
  • lave slibetemperaturer
  • ensartet kvalitetsniveau over en lang række emner
Tekniske data
  • Kornstørrelse - D 126 (mellem - fin kornstørrelse)
  • Hoved-Ø 1,0 mm - 25,0 mm
  • Hovedlængde - 4 mm - 10 mm
  • Skaft-Ø 3 mm - 12 mm
  • Skaftlængde - 36 mm - 110 mm
  • Pakning - 1 og 5 stk.
Udførelse (24)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø x hovedlængde
Skaft-Ø x skaftlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652312354377
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,2-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,2 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 482,00
(DKK 96,40 / stk.)
inkl. momsDKK 482,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354407
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,4-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,4 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 474,00
(DKK 94,80 / stk.)
inkl. momsDKK 474,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354438
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,6-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,6 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 531,00
(DKK 106,20 / stk.)
inkl. momsDKK 531,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354469
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,8-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,8 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 537,00
(DKK 107,40 / stk.)
inkl. momsDKK 537,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119181
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 543,00
(DKK 108,60 / stk.)
inkl. momsDKK 543,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354568
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,6-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,6 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 568,00
(DKK 113,60 / stk.)
inkl. momsDKK 568,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119211
Udførelse
BetegnelseDZY-N 3,5-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ3,5 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 576,00
(DKK 115,20 / stk.)
inkl. momsDKK 576,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119235
Udførelse
BetegnelseDZY-N 4,5-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ4,5 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 615,00
(DKK 123,00 / stk.)
inkl. momsDKK 615,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312257951
Udførelse
BetegnelseDZY-N 5,5-6/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ5,5 mm x 6 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 44 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 772,00
(DKK 154,40 / stk.)
inkl. momsDKK 772,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312257890
Udførelse
BetegnelseDZY-A 1,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ1,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 514,00
(DKK 102,80 / stk.)
inkl. momsDKK 514,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119259
Udførelse
BetegnelseDZY-A 6,0-6/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ6,0 mm x 6 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 54 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 163,00
inkl. momsDKK 163,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312354537
Udførelse
BetegnelseDZY-A 2,4-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ2,4 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 547,00
(DKK 109,40 / stk.)
inkl. momsDKK 547,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119266
Udførelse
BetegnelseDZY-N 7,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ7,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 194,00
inkl. momsDKK 194,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119204
Udførelse
BetegnelseDZY-A 3,0-4/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ3,0 mm x 4 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 36 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 590,00
(DKK 118,00 / stk.)
inkl. momsDKK 590,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119228
Udførelse
BetegnelseDZY-N 4,0-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ4,0 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 600,00
(DKK 120,00 / stk.)
inkl. momsDKK 600,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119273
Udførelse
BetegnelseDZY-N 8,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ8,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 211,00
inkl. momsDKK 211,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312258040
Udførelse
BetegnelseDZY-N 9,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ9,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 224,00
inkl. momsDKK 224,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652312119242
Udførelse
BetegnelseDZY-N 5,0-5/3
Hoved-Ø x hovedlængdeØ5,0 mm x 5 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3 mm x 45 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 717,00
(DKK 143,40 / stk.)
inkl. momsDKK 717,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119280
Udførelse
BetegnelseDZY-N 10,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ10,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 242,00
inkl. momsDKK 242,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119303
Udførelse
BetegnelseDZY-N 15,0-10/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ15,0 mm x 10 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 50 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 398,00
inkl. momsDKK 398,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312119297
Udførelse
BetegnelseDZY-N 12,0-8/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ12,0 mm x 8 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 52 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 286,00
inkl. momsDKK 286,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652312258163
Udførelse
BetegnelseDZY-N 18,0-10/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ18,0 mm x 10 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 50 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 466,00
inkl. momsDKK 466,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312258194
Udførelse
BetegnelseDZY-N 20,0-10/6
Hoved-Ø x hovedlængdeØ20,0 mm x 10 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6 mm x 50 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 489,00
inkl. momsDKK 489,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652312355138
Udførelse
BetegnelseDZY-N 25,0-10/12
Hoved-Ø x hovedlængdeØ25,0 mm x 10 mm
Skaft-Ø x skaftlængdeØ12 mm x 110 mm
VE1 stk.
Produktsikkerhed
DKK 718,00
inkl. momsDKK 718,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: diamantslibeværktøj, galvanisk binding, diamantslibestifter, diamantslibeværktøj, diamantslibeværktøj, diamantslibeværktøj, diamantslibestift, diamantslibestift, diamantslibestifter, diamantslibning, diamantsliber