360°- anskuelse
Indsatsområde
- Centrifugalpumpe til transport af væsker indenfor arbejdsområderne landbrug, vinavl, skibsværfter, haver og industri
- Versionen i rustfrit stål er velegnet til fødevarer
- Materiale - bronze og bronze rustfrit
- Tilslutning - Ø 20 mm til 25 mm
- Maks. transporthøjde - 20 m
- Spænding - 12 V DC
- Isolationsklasse - B
- IP beskyttelsesklasse - 42
- Pakninger - NBR
- Lejer - kuglelejer
- Akselmateriale - rustfrit stål AISI 304
- Kølesystem - Luftkøling
- Rotation retning - højre- og venstregående
| Fra DKK 2.100,00 |
| inkl. momsDKK 2.100,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Type
Tilslutning
Kapacitet
o/m
UG
W
dB (A)
Vægt
Varenr.: 259432028120
Udførelse
| Type | M20 |
| Tilslutning | 20 mm |
| Kapacitet | 1700 l/h |
| o/m | 2600 o/min |
| UG | 22 UG |
| W | 300 W |
| dB (A) | 73 |
| Vægt | 5 kg |
Varenr.: 259433041120
Udførelse
| Type | M25 |
| Tilslutning | 25 mm |
| Kapacitet | 2500 l/h |
| o/m | 1500 o/m |
| UG | 35 UG |
| W | 420 W |
| dB (A) | 75 |
| Vægt | 6,5 kg |
Varenr.: 259432028125
Udførelse
| Type | M20 rustfrit stål |
| Tilslutning | 20 mm |
| Kapacitet | 1700 l/h |
| o/m | 2600 o/min |
| UG | 22 UG |
| W | 300 W |
| dB (A) | 73 |
| Vægt | 5 kg |
Varenr.: 259433041125
Udførelse
| Type | M25 rustfrit stål |
| Tilslutning | 25 mm |
| Kapacitet | 2500 l/h |
| o/m | 1500 o/min |
| UG | 35 UG |
| W | 420 W |
| dB (A) | 75 |
| Vægt | 6,5 kg |
Tilbehør til denne artikel
| DKK 480,00 |
| inkl. momsDKK 480,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu