Brandmandshage - Mål 40 x 4 til 160 x 13 mm - Krogåbning 8 mm til 25 mm - Pris pr. enhed (VE)

Indsatsområde
  • Brandmandshager tjener som tilbehør til stålwirer og stålkæder; de anvendes også i industrien, håndværk, ved transport til lastsikring samt til privat brug.
Beskrivelse
  • Bemærk venligst, at karabinhagerne ikke må anvendes til løft af laster.
  • Dimensionen 40 x 4 mm leveres generelt kun uden låsemekanisme. De karabinhager, vi leverer, er standardkarabinhager svarende til DIN 5299.
  • Denne standard gælder ikke for karabinhager til brug på forbindelsesmidler til sikkerhedsseler; bæreevnen er indgraveret på karabinhagerne, og krogformen er C.
Tekniske data
  • Materiale - galvaniseret
  • Mål - 40 x 4 mm til 160 x 13 mm
  • Krogåbning - 8 mm til 25 mm
  • Maks. bæreevne - 60 til 600 kg
  • Vægt - 1,1 til 35 kg
  • Pris pr. enhed (VE)
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Dimension
Krogåbning
Maks. bæreevne
VE
Pris pr. enhed (VE)
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Dimension Krogåbning Maks. bæreevne VE Pris pr. enhed (VE) pris ex. moms
906784196390 40 x 4 mm 8 mm 60 kg 100 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 233,00
(DKK 2,33 / stk.)
inkl. momsDKK 233,00
plus DKK 120,00 fragt
906784011921 60 x 6 mm 8 mm 120 kg 100 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 431,00
(DKK 4,31 / stk.)
inkl. momsDKK 431,00
plus DKK 120,00 fragt
906784011938 70 x 7 mm 8 mm 180 kg 100 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 387,00
(DKK 3,87 / stk.)
inkl. momsDKK 387,00
plus DKK 120,00 fragt
906784011945 80 x 8 mm 9 mm 230 kg 50 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 247,00
(DKK 4,94 / stk.)
inkl. momsDKK 247,00
plus DKK 120,00 fragt
906784011952 90 x 9 mm 10 mm 250 kg 50 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 488,00
(DKK 9,76 / stk.)
inkl. momsDKK 488,00
plus DKK 120,00 fragt
906784011976 120 x 11 mm 16 mm 450 kg 25 stk. Pris pr. enhed (VE)
DKK 743,00
(DKK 29,72 / stk.)
inkl. momsDKK 743,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser
samlede anmeldelser
5.0 von 5.0 af stjerner / 1 Anmeldelser
Bewertungsübersicht
5 stjerne
(1)
4 stjerne
(0)
3 stjerne
(0)
2 stjerne
(0)
1 stjerne
(0)
De fleste positiv bedømmelse vs. kritisk gennemgang
Christian Schröder
Meget godt.
kommentarer kunde
Christian Schröder
29.05.2012
Meget godt.
søgeord: Eisenwolff, brandmandshage, karabinhage, karabinhage, karabinhage til wire, Stålwirestrammer