aluderm®-aluplast - elastiske strips - 2,5 x 7,2 cm - farve hvid

Indsatsområde
  • Plasterstrips særligt velegnet til personer med følsom hud eller plasterallergi
  • kan hjælpe med hudgendannelse og heling
Beskrivelse
  • Polyacrylatklæber aktiveres yderligere af kropsvarme. Særligt smidig
  • tilpasser sig alle bevægelser
  • hypoallergen
  • irritationsfri
  • plastre er individuelt forseglede
  • enkeltemballagen muliggør behovstilpasset udtagning
  • sikker opbevaring
  • beskytter mod snavs
  • øger holdbarhed og lagringstid
  • det specielle sårplaster med aluminiumsdampet aluderm®-sårpude og sugevlies
  • klæber ikke til såret
  • fnuller ikke
  • er stærkt absorberende
  • er åndbart
  • bæremateriale - højelastisk polyestervlies
  • særligt hudvenligt
  • god luftgennemtrængelighed
  • vandafvisende
Tekniske data
  • farve - hvid
  • mål - 2,5x7,2 cm
  • pakningsstørrelse - 10 stk., 50 stk., 100 stk.
Udførelse (3)
Varenr.: 766021009178
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 2,5 x 7,2 cm 10 stk.
DKK 23,50
(DKK 2,35 / stk.)
inkl. momsDKK 23,50
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 766021009179
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 2,5 x 7,2 cm 50 stk.
DKK 58,90
(DKK 1,18 / stk.)
inkl. momsDKK 58,90
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 766021009180
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 2,5 x 7,2 cm 100 stk.
DKK 111,00
(DKK 1,11 / stk.)
inkl. momsDKK 111,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 14 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: plaster, strip, sårplaster, sårpleje, aluderm, aluplast, elastisk, plaster, sårplaster, elastiske strips, plasterstrips