aluderm®-aluplast - elastiske strips - 1,9 x 7,2 cm - farve hvid - forskellige udførelser - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Plasterstrips til hurtig behandling af små sår m.m.
  • Også særligt velegnet til personer med følsom hud eller plasterallergi.
Beskrivelse
  • aluderm®-aluplast er det specielle sårplaster med aluminiumdampet aluderm®-sårpude og sugevlies.
  • Strips-plaster, hver især enkeltvis forseglet
  • Den enkelte emballage giver behovsorienteret udtagning, sikker opbevaring, beskytter mod tilsmudsning og øger lagerholdbarhed samt holdbarhed
  • klæber ikke til såret
  • trevler ikke, er stærkt absorberende
  • kan hjælpe ved hudgendannelse og heling, er åndbart
  • hudvenligt, god luftgennemtrængelighed, vandafvisende
  • Polyacrylatklæberen aktiveres yderligere af kropsvarme
  • særligt smidigt
  • tilpasser sig alle bevægelser, hypoallergent, irriterer ikke
Tekniske data
  • Emballagestørrelser - 10, 50 eller 100 stk.
  • Bæremateriale - højelastisk polyestervlies
  • Farve - hvid
Udførelse (3)
Varenr.: 760021009166
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 1,9 x 7,2 cm 10 stk.
DKK 19,50
(DKK 1,95 / stk.)
inkl. momsDKK 19,50
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 760021009167
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 1,9 x 7,2 cm 50 stk.
DKK 49,00
(DKK 0,98 / stk.)
inkl. momsDKK 49,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 760021009168
Udførelse
Udførelsealuderm®-aluplast elastiske strips 1,9 x 7,2 cm 100 stk.
DKK 92,50
(DKK 0,93 / stk.)
inkl. momsDKK 92,50
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: strip, sårplaster, sårpleje, aluderm, aluplast, elastisk, elastiske strips, plaster, sårplaster, plaster strips, plaster, aluderm®-aluplast, Norm DIN 13019, DIN 13019, Strips-plaster, Sårplaster, Sårforbinding