360°- anskuelse
Transporthjul - massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 280 mm - konstruktionshøjde 100 til 320 mm - bæreevne 50 til 385 kg
Indsatsområde
- Transportrullen er ideel til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Rullehjulets hus er lavet af stålplade, og slidbanen er lavet af sort, lugtfri standard massiv gummi.
- Huset, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade. En kugleafstandsholder er integreret i pakningen.
- Diffusion af blødgører kan forårsage kontaktmisfarvning af gulvet.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 280 mm
- Hjulbredde - 25 til 70 mm
- Højde - 100 til 320 mm
- Projektion - 36 til 72 mm
- Plademål - 105 x 80 til 200 x 160 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 160 x 120 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 14 mm
- Belastningsevne - 50 til 385 kg
Varianterne med et hjul Ø på 140, 225, 250 og 280 mm har et dobbelt stop foran. Alle andre varianter har et dobbelt stop i kølvandet.
| Fra DKK 93,60 |
| inkl. momsDKK 93,60 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029266
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 36 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 50 kg |
Varenr.: 952920029267
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 70 kg |
Varenr.: 952920040514
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 46 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 105 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 70 kg |
Varenr.: 952920029268
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 38 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920040070
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 48 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 105 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 100 kg |
Varenr.: 952920029819
Udførelse
| hjuldiameter | 140 mm |
| Hjul bredde | 37 mm |
| Kapacitet | 173 mm |
| højde | 46 mm |
| Panel dimensioner | 115 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 120 kg |
Varenr.: 952920029269
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 52 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 135 kg |
Varenr.: 952920029822
Udførelse
| hjuldiameter | 180 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 210 mm |
| højde | 53 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 170 kg |
Varenr.: 952920029270
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 54 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 205 kg |
Varenr.: 952920013443
Udførelse
| hjuldiameter | 225 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| Kapacitet | 250 mm |
| højde | 53 mm |
| Panel dimensioner | 140 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 250 kg |
Varenr.: 952920013455
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 275 kg |
Varenr.: 952920013463
Udførelse
| hjuldiameter | 280 mm |
| Hjul bredde | 70 mm |
| Kapacitet | 320 mm |
| højde | 72 mm |
| Panel dimensioner | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 14 mm |
| 385 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
samlede anmeldelser
5.0 von 5.0 af stjerner
/
1 Anmeldelser
Bewertungsübersicht
| 5 stjerne |
|
(1) |
| 4 stjerne |
|
(0) |
| 3 stjerne |
|
(0) |
| 2 stjerne |
|
(0) |
| 1 stjerne |
|
(0) |
De fleste positiv bedømmelse vs. kritisk gennemgang
Udo Kirsch
perfekte varer, som beskrevet
kommentarer kunde