Spånpladeskrue i æske - FPF-SZ YZF - gevind Ø 2,0 - 5,0 - krydskærv PZ - fuldgevind

Indsatsområde
  • fischer Power-Fast spånpladeskruen er velegnet til fastgørelse af bærende komponenter i belagt træ, hårdttræ, nåletræ og træsamlinger. For eksempel ved fastgørelse af carporte og ved altanbyggeri.
Beskrivelse
  • fischer Power-Fast FPF-SZ YZF er en galvaniseret, gulpassiveret skrue med fuldgevind og krydskærv.
  • Forsænkerhovedet muliggør montering i plan med træoverfladen. Det gennemgående gevind over hele skruens længde sikrer optimal kraftoverførsel.
  • Det unikke Power-Fast gevind giver et hurtigt bid. Dette rækker helt ud til skruespidsen.
  • En præcis og splintfri overfladefinish opnås uden at skruen knækker, selv ved forskruninger tæt på kanten.
  • Høj sikkerhed gennem ETA-godkendelse.
  • Sparer kræfter og batterikapacitet: Skaftfræseribber reducerer iskruningsmodstanden.
Tekniske data
  • Drevtyper - PZ1/PZ2
  • Materiale - galvaniseret, gulpassiveret
Udførelse (31)
grænse udvælgelse
Gevind Ø
Længde
Gevindlængde fuldgevind
Drev
Pakningsindhold
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 928165391500
Udførelse
Gevind Ø2,0 mm
Længde12 mm
Gevindlængde fuldgevind9 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 27,53
(DKK 0,55 / stk.)
inkl. momsDKK 27,53
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,33
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165391600
Udførelse
Gevind Ø2,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind13 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 22,30
(DKK 0,45 / stk.)
inkl. momsDKK 22,30
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165391700
Udførelse
Gevind Ø2,5 mm
Længde12 mm
Gevindlængde fuldgevind9 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 28,74
(DKK 0,57 / stk.)
inkl. momsDKK 28,74
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,34
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165391800
Udførelse
Gevind Ø2,5 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind13 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 23,79
(DKK 0,48 / stk.)
inkl. momsDKK 23,79
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,29
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165391900
Udførelse
Gevind Ø2,5 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind17 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 24,30
(DKK 0,49 / stk.)
inkl. momsDKK 24,30
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,30
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392000
Udførelse
Gevind Ø3,0 mm
Længde12 mm
Gevindlængde fuldgevind8 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 26,32
(DKK 0,53 / stk.)
inkl. momsDKK 26,32
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,32
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392100
Udførelse
Gevind Ø3,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind12 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 26,00
(DKK 0,52 / stk.)
inkl. momsDKK 26,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392200
Udførelse
Gevind Ø3,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind12 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 46,15
(DKK 0,46 / stk.)
inkl. momsDKK 46,15
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,55
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392300
Udførelse
Gevind Ø3,0 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind16 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 32,89
(DKK 0,66 / stk.)
inkl. momsDKK 32,89
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,39
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392500
Udførelse
Gevind Ø3,0 mm
Længde30 mm
Gevindlængde fuldgevind26 mm
DrevPZ1
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 34,81
(DKK 0,70 / stk.)
inkl. momsDKK 34,81
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,41
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392800
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde12 mm
Gevindlængde fuldgevind8 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 33,19
(DKK 0,66 / stk.)
inkl. momsDKK 33,19
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,39
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165392900
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind12 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 28,25
(DKK 0,56 / stk.)
inkl. momsDKK 28,25
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,35
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393000
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind12 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 36,80
(DKK 0,37 / stk.)
inkl. momsDKK 36,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393100
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind16 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 29,16
(DKK 0,58 / stk.)
inkl. momsDKK 29,16
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,36
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393200
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind16 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 51,01
(DKK 0,51 / stk.)
inkl. momsDKK 51,01
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,61
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393300
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde25 mm
Gevindlængde fuldgevind21 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 38,56
(DKK 0,77 / stk.)
inkl. momsDKK 38,56
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,46
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393400
Udførelse
Gevind Ø3,5 mm
Længde30 mm
Gevindlængde fuldgevind26 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 39,77
(DKK 0,80 / stk.)
inkl. momsDKK 39,77
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,47
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165393900
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde12 mm
Gevindlængde fuldgevind7 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 27,00
(DKK 0,54 / stk.)
inkl. momsDKK 27,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165394000
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind11 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 31,59
(DKK 0,63 / stk.)
inkl. momsDKK 31,59
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,39
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165394100
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind11 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 41,50
(DKK 0,42 / stk.)
inkl. momsDKK 41,50
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165394200
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind15 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 32,73
(DKK 0,65 / stk.)
inkl. momsDKK 32,73
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,23
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165394300
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde25 mm
Gevindlængde fuldgevind20 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 40,99
(DKK 0,82 / stk.)
inkl. momsDKK 40,99
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,49
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165394400
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde30 mm
Gevindlængde fuldgevind25 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 43,72
(DKK 0,87 / stk.)
inkl. momsDKK 43,72
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,52
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165395200
Udførelse
Gevind Ø4,0 mm
Længde16 mm
Gevindlængde fuldgevind11 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold30 stk.
Produktsikkerhed
DKK 25,51
(DKK 0,85 / stk.)
inkl. momsDKK 25,51
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,31
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165395300
Udførelse
Gevind Ø4,5 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind15 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold30 stk.
Produktsikkerhed
DKK 26,73
(DKK 0,89 / stk.)
inkl. momsDKK 26,73
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,33
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165395400
Udførelse
Gevind Ø4,5 mm
Længde25 mm
Gevindlængde fuldgevind20 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold30 stk.
Produktsikkerhed
DKK 28,25
(DKK 0,94 / stk.)
inkl. momsDKK 28,25
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,35
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165395500
Udførelse
Gevind Ø4,5 mm
Længde30 mm
Gevindlængde fuldgevind25 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold30 stk.
Produktsikkerhed
DKK 36,84
(DKK 1,23 / stk.)
inkl. momsDKK 36,84
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,44
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165396300
Udførelse
Gevind Ø5,0 mm
Længde20 mm
Gevindlængde fuldgevind14 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 29,45
(DKK 1,47 / stk.)
inkl. momsDKK 29,45
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,35
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165396400
Udførelse
Gevind Ø5,0 mm
Længde25 mm
Gevindlængde fuldgevind19 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 34,00
(DKK 1,70 / stk.)
inkl. momsDKK 34,00
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,30
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165396500
Udførelse
Gevind Ø5,0 mm
Længde30 mm
Gevindlængde fuldgevind24 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 34,81
(DKK 1,74 / stk.)
inkl. momsDKK 34,81
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,41
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 928165396600
Udførelse
Gevind Ø5,0 mm
Længde35 mm
Gevindlængde fuldgevind29 mm
DrevPZ2
Pakningsindhold20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 31,42
(DKK 1,57 / stk.)
inkl. momsDKK 31,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,22
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Spånpladeskrue, Power-Fast spånpladeskrue, Skruer, Skrue, Power-Fast, Power-Fast FPF-SZ YZF, FPF-SZ YZF, Spånpladeskrue, Træskruer, Spånpladeskrue FPF-SZ YZF, Forbindelsesteknik, Fastgørelsesteknik, Æske