Slibestifter - Hårdhed K - Korundblanding - Kegle - keramisk binding - "PFERD" - VE 5 og 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Keglestift til bearbejdning af gråt og hvidt støbejern
  • specielt til fladeanvendelse med høj afspåningsydelse
Beskrivelse
  • Originalt PFERD mærkevareprodukt
  • høj afspåningsydelse
  • Slibestifter med hårdhed K opnår deres bedste ydelse ved en skærehastighed på 30 til 50 m/s
  • som drivmaskiner kan anvendes bøjelige aksler, elektriske ligeslibere og trykluft-ligeslibere
Tekniske data
  • anbefalet skærehastighed - 30-50 m/s
  • Hårdhed - K iht. ISO 525
  • Materiale slibehoved - keramisk binding og en slibekornblanding af rosa Ædelkorund og normalkorund
  • Binding - keramisk binding
  • Materiale skaft - stål
  • VE - 5 og 10 stk.
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø x hovedlængde
Kornstørrelse
Skaft-Ø x skaftlængde
Maks. till. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652305534649
Udførelse
BetegnelseKE 1025 6 ARN 46 K 5 V
Hoved-Ø x hovedlængdeØ10mm x 25mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal95400 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 254,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652305534694
Udførelse
BetegnelseKE 2040 6 ARN 24 K 5 V
Hoved-Ø x hovedlængdeØ20mm x 40mm
KornstørrelseK24
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal47700 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 347,00
(DKK 34,70 / stk.)
inkl. momsDKK 347,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652305102848
Udførelse
BetegnelseKE 1645 6 ARN 46 K 5 V
Hoved-Ø x hovedlængdeØ16mm x 45mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal52000 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 385,00
(DKK 38,50 / stk.)
inkl. momsDKK 385,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652305103081
Udførelse
BetegnelseKE 3250 8 ARN 24 K 5 V
Hoved-Ø x hovedlængdeØ32mm x 50mm
KornstørrelseK24
Skaft-Ø x skaftlængdeØ8mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal29800 1/min
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 42,80 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: katalog 203, slibestifter, arn k 5 v, keglestifter ke, Slibestift, keglestift