Slibeskive - PFERD POLISTAR - Stjerneform - Kornstørrelse 60 til 120 - Pris pr. stk.

Indsatsområde
  • Slibeskiven i stjerneform er velegnet til rengøring, fin- og finslibning, afrunding af ind- og udløbssider samt fjernelse af lette grater ved små boringer og rørindvendige diametre
  • også anløbsfarver i rør af rustfrit stål (INOX), der kan opstå efter svejsning, fjernes med denne slibeskive
Beskrivelse
  • meget fleksibel slibeskive POLISTAR i stjerneform, der er specielt designet til bearbejdning af små bore- og rørindvendige diametre
  • skiverne kan anvendes i flere lag; her skal man sørge for at placere dem forskudt i forhold til hinanden, så slibemidlet udnyttes optimalt
  • afhængigt af diameteren modtager du 25 eller 10 slibeskiver på hvert ark
  • ved en skærehastighed på 15 til 20 m/s opnår skiverne deres bedste ydeevne
  • med "PFERDERGONOMICS®" reduceres vibrations-, støj- og støjudviklingen under brug, og arbejdskomforten forbedres
  • vær opmærksom på, at den maks. tilladte omdrejningstal af sikkerhedsmæssige årsager ikke må overskrides
Tekniske data
  • Materiale slibemiddel - Korund
  • Mål (D x H) - 20 x 1,6 til 50 x 3 mm
  • Kornstørrelse - 60 til 120
  • anbefalet omdrejningstal - 5700 til 15000 min-¹
  • maks. tilladt omdrejningstal - 15000 til 38000 min-¹
  • egnet til borediametre - 7 til 15 til 20 til 40 mm
  • VE - 100 stk.
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x H)
Kornstørrelse
anbefalet omdrejningstal
maks. tilladt omdrejningstal
egnet til borings-Ø
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x H) Kornstørrelse anbefalet omdrejningstal maks. tilladt omdrejningstal egnet til borings-Ø VE pris ex. moms
658342730206 PST 20/1,6 A 60 20 x 1,6 mm 60 15000 min-¹ 38000 min-¹ 7 - 15 mm VE 100 stk.
DKK 596,00
(DKK 5,96 / stk.)
inkl. momsDKK 596,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730208 PST 20/1,6 A 80 20 x 1,6 mm 80 15000 min-¹ 38000 min-¹ 7 - 15 mm VE 100 stk.
DKK 596,00
(DKK 5,96 / stk.)
inkl. momsDKK 596,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730212 PST 20/1,6 A 120 20 x 1,6 mm 120 15000 min-¹ 38000 min-¹ 7 - 15 mm VE 100 stk.
DKK 596,00
(DKK 5,96 / stk.)
inkl. momsDKK 596,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730306 PST 30/1,6 A 60 30 x 1,6 mm 60 9500 min-¹ 25000 min-¹ 10 - 20 mm VE 100 stk.
DKK 741,00
(DKK 7,41 / stk.)
inkl. momsDKK 741,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730308 PST 30/1,6 A 80 30 x 1,6 mm 80 9500 min-¹ 25000 min-¹ 10 - 20 mm VE 100 stk.
DKK 741,00
(DKK 7,41 / stk.)
inkl. momsDKK 741,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730312 PST 30/1,6 A 120 30 x 1,6 mm 120 9500 min-¹ 25000 min-¹ 10 - 20 mm VE 100 stk.
DKK 741,00
(DKK 7,41 / stk.)
inkl. momsDKK 741,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730406 PST 40/3,0 A 60 40 x 3 mm 60 7200 min-¹ 19000 min-¹ 15 - 25 mm VE 100 stk.
DKK 887,00
(DKK 8,87 / stk.)
inkl. momsDKK 887,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730408 PST 40/3,0 A 80 40 x 3 mm 80 7200 min-¹ 19000 min-¹ 15 - 25 mm VE 100 stk.
DKK 887,00
(DKK 8,87 / stk.)
inkl. momsDKK 887,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730412 PST 40/3,0 A 120 40 x 3 mm 120 7200 min-¹ 19000 min-¹ 15 - 25 mm VE 100 stk.
DKK 887,00
(DKK 8,87 / stk.)
inkl. momsDKK 887,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730506 PST 50/3,0 A 60 50 x 3 mm 60 5700 min-¹ 15000 min-¹ 20 - 40 mm VE 100 stk.
DKK 1.030,00
(DKK 10,30 / stk.)
inkl. momsDKK 1.030,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730508 PST 50/3,0 A 80 50 x 3 mm 80 5700 min-¹ 15000 min-¹ 20 - 40 mm VE 100 stk.
DKK 1.030,00
(DKK 10,30 / stk.)
inkl. momsDKK 1.030,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658342730512 PST 50/3,0 A 120 50 x 3 mm 120 5700 min-¹ 15000 min-¹ 20 - 40 mm VE 100 stk.
DKK 1.030,00
(DKK 10,30 / stk.)
inkl. momsDKK 1.030,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibeskive, Slibeskiver, Slibeskive, Slibeskiver, Slibeskive, Slibeskiver, PFERD slibeskive, Slibestjerne, Slibestjerner, Slibestjerne, Slibestjerner, Slibestjerne, Slibestjerner, PFERD slibestjerne, POLISTAR, POLISTAR slibestjerne, Slibeskive i stjerneform, Stjerneform, Finslibning, Finslibning, Afrunding, afgratning, fjernelse af anløbsfarver, Rustfrit stål, bearbejdning af rustfrit stål, Boringer, Rørindvendig diameter, PFERD