Slibebånd - PFERD - Zirkonkorund Z - kornstørrelse 40 til 80 - div. mål - pakning á 20 og 100 stk. - pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Slibebåndet er velegnet til slibearbejde på stål, rustfrit stål (INOX), ikke-jernholdige metaller og støbejern med lamelgrafit i forbindelse med båndslibemaskiner
  • Det kan anvendes til trinvist finslibning af større flader, strukturering af overflader, polering af gelænderdele samt til fremstilling af optisk ensartede effekter på store flader
Beskrivelse
  • Slibebånd med en høj slibeydelse selv ved hårde materialer som stål og rustfrit stål, meget god kornhæftning og en lang levetid
  • Det tilbyder en høj trækstyrke med tilpasset fleksibilitet
  • For en lang levetid og ensartet slibeydelse bør du anvende en egnet slibeolie
  • Slibemidlet fås som et ISO 2976-kompatibelt slibebånd (bemærk venligst varianter)
Tekniske data
  • Materiale slibemiddel - Zikonkorund Z
  • Mål (B x L) - 10 x 330 til 20 x 520 mm
  • Kornstørrelse - 40 til 80
  • i henhold til slibemiddelstandard - ISO 2976 (bemærk venligst udførelse)
  • Pakning - 20 og 100 stk.
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (B x L)
Kornstørrelse
ISO
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (B x L) Kornstørrelse ISO VE pris ex. moms
658245007904 BA 10/330 T Z 40 10 x 330 mm 40 2976 100 stk.
DKK 913,00
(DKK 9,13 / stk.)
inkl. momsDKK 913,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245007906 BA 10/330 T Z 60 10 x 330 mm 60 2976 100 stk.
DKK 900,00
(DKK 9,00 / stk.)
inkl. momsDKK 900,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245007926 BA 12/330 T Z 60 12 x 330 mm 60 - 100 stk.
DKK 900,00
(DKK 9,00 / stk.)
inkl. momsDKK 900,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245007928 BA 12/330 T Z 80 12 x 330 mm 80 - 100 stk.
DKK 887,00
(DKK 8,87 / stk.)
inkl. momsDKK 887,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245009104 BA 12/520 X Z 40 12 x 520 mm 40 - 100 stk.
DKK 966,00
(DKK 9,66 / stk.)
inkl. momsDKK 966,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245008106 BA 12/520 T Z 60 12 x 520 mm 60 - 100 stk.
DKK 979,00
(DKK 9,79 / stk.)
inkl. momsDKK 979,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245008108 BA 12/520 T Z 80 12 x 520 mm 80 - 100 stk.
DKK 966,00
(DKK 9,66 / stk.)
inkl. momsDKK 966,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245009204 BA 12/610 X Z 40 12 x 610 mm 40 - 100 stk.
DKK 993,00
(DKK 9,93 / stk.)
inkl. momsDKK 993,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245008206 BA 12/610 T Z 60 12 x 610 mm 60 - 100 stk.
DKK 993,00
(DKK 9,93 / stk.)
inkl. momsDKK 993,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245008208 BA 12/610 T Z 80 12 x 610 mm 80 - 100 stk.
DKK 993,00
(DKK 9,93 / stk.)
inkl. momsDKK 993,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245009402 BA 20/520 X Z 36 20 x 520 mm 36 2976 100 stk.
DKK 233,00
(DKK 11,65 / stk.)
inkl. momsDKK 233,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245009404 BA 20/520 X Z 40 20 x 520 mm 40 2976 20 stk.
DKK 217,00
(DKK 10,85 / stk.)
inkl. momsDKK 217,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245008406 BA 20/520 T Z 60 20 x 520 mm 60 2976 20 stk.
DKK 212,00
(DKK 10,60 / stk.)
inkl. momsDKK 212,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658245009408 BA 20/520 T Z 80 20 x 520 mm 80 2976 20 stk.
DKK 206,00
(DKK 10,30 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibebånd, Slibebånd, Slibebånd, Slibebånd, Slibebånd, Slibebånd, Slibemidler, Slibemiddel, Slibemiddel, Kort bånd, Kort bånd, Kort bånd, Båndslibemaskine, Tilbehør til båndslibemaskine, Tilbehør til båndslibemaskine, Tilbehør til båndslibemaskine, Zirkonkorundslibebånd, Zikonkorundkortbånd, Zirkonkorundslibemiddel, Zirkonkorund, Zirkonkorund slibebånd, Korund slibemiddel, PFERD kort bånd, PFERD slibebånd, PFERD slibemiddel, slibe, Grovslibning, Finslibning, høj slibeydelse, fleksibelt slibebånd, Slibebånd fleksibelt, fleksibelt slibemiddel, slibemiddel fleksibelt, Metal, Træ, Slibning af metal, Slibning af træ, ISO 2976