Quick Change Disc QRC 500 - Ø 51 til 76 mm - blød til meget hård - pakkenr. 5 til 10 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Quick Change Disc QRC 500 er velegnet til bearbejdning af stål, rustfrit stål, titan, højlegeret stål, ikke-jernholdige metaller og aluminium. Afhængigt af tæthed og struktur er Quick Change Disc alsidig i brug, lige fra slibning til polering. QRC 500 kan anvendes både på fronten og fladt. Den er særdeles velegnet til svært tilgængelige områder, f.eks. indvendige hjørner.
Beskrivelse
  • Quick Change Disc QRC 500 er velegnet til brug på vinklede ligeslibere. Den tilbyder en meget lang standtid og et meget fint, ensartet og flot slibebillede. Skiven er fri for metalliske indholdsstoffer.
Tekniske data
  • Binding - Kunstharpiks
  • Kornart - Korund / SiC
  • Diameter - 51 til 76 mm
  • Hårdhedsgrad - 2 SF blød - 8 AC meget hård
  • Finhedsgrad - fin til grov
  • maks. arbejdshastighed - 59 til 60 m/s
  • maks. tilladt omdrejningstal - 15100 til 22100 omdr./min
  • Flicefarve - grå (meget hård - rødbrun)
  • Pakningsenhed - 5 til 10 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
Diameter
Hårdhedsgrad
Finhed
Vmax
Maks. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658535897800
Udførelse
Diameter51 mm
Hårdhedsgrad2 SF blød
Finhedfin
Vmax59 m/s
Maks. omdrejningstal22100 1/min
VE10 stk.
DKK 770,00
(DKK 77,00 / stk.)
inkl. momsDKK 770,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898100
Udførelse
Diameter51 mm
Hårdhedsgrad3 SF middelblød
Finhedfin
Vmax59 m/s
Maks. omdrejningstal22100 1/min
VE10 stk.
DKK 809,00
(DKK 80,90 / stk.)
inkl. momsDKK 809,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535897900
Udførelse
Diameter51 mm
Hårdhedsgrad6 SF hård
Finhedfin
Vmax59 m/s
Maks. omdrejningstal22100 1/min
VE10 stk.
DKK 907,00
(DKK 90,70 / stk.)
inkl. momsDKK 907,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898000
Udførelse
Diameter51 mm
Hårdhedsgrad8 AC meget hård
Finhedgrov
Vmax59 m/s
Maks. omdrejningstal22100 1/min
VE10 stk.
DKK 1.080,00
(DKK 108,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.080,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898200
Udførelse
Diameter76 mm
Hårdhedsgrad2 SF blød
Finhedfin
Vmax60 m/s
Maks. omdrejningstal15100 1/min
VE5 stk.
DKK 577,00
(DKK 115,40 / stk.)
inkl. momsDKK 577,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898500
Udførelse
Diameter76 mm
Hårdhedsgrad3 SF middelblød
Finhedfin
Vmax60 m/s
Maks. omdrejningstal15100 1/min
VE5 stk.
DKK 607,00
(DKK 121,40 / stk.)
inkl. momsDKK 607,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898300
Udførelse
Diameter76 mm
Hårdhedsgrad6 SF hård
Finhedfin
Vmax60 m/s
Maks. omdrejningstal15100 1/min
VE5 stk.
DKK 680,00
(DKK 136,00 / stk.)
inkl. momsDKK 680,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658535898400
Udførelse
Diameter76 mm
Hårdhedsgrad8 AC meget hård
Finhedgrov
Vmax60 m/s
Maks. omdrejningstal15100 1/min
VE5 stk.
DKK 807,00
(DKK 161,40 / stk.)
inkl. momsDKK 807,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Quick Change Disc, Slibeskive, Slibeskiver, Korund, Stål-slibeskive, Stål slibeskive, Rustfri stål-slibeskive, Rustfri stål slibeskive, Titan-slibeskive, Titan slibeskive, Metalslibeskive, Metal slibeskive, Aluminium slibeskive, Aluminium-slibeskive, Klingspor, QRC 500