Polerstift - PFERD - Filt - Skaft-Ø 2,35 mm - Mål (D x L) 4 x 12 til 8 x 10 mm - Pk. 10 stk. - Pris pr. pk.

Indsatsområde
  • Polerstiften er velegnet til for- og højglanspolering af sprøjtestøbeværktøj til plastdele og komponenter af rustfrit stål (INOX) samt til forpolering af armaturer og polering af hårdmetal-skæreknive.
  • Også emner med komplekse geometrier kan poleres.
Beskrivelse
  • Den bedste ydelse opnås ved en skærehastighed på 5 til 10 m/s.
  • Bemærk venligst, at det maksimale tilladte omdrejningstal af sikkerhedshensyn ikke må overskrides.
Tekniske data
  • Materiale - Filt
  • Udførelse - Cylinderform
  • Mål (D x L) - 4 x 12 til 8 x 10 mm
  • Sd x L2 - 35 mm
  • Skaft-Ø - 2,35 mm
  • Hårdhedsgrad - middel eller hård
  • Anbefalet omdrejningstal - 12000 til 47000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 59500 til 119000 min-¹
  • Pk. - 10 stk.
  • Pris pr. pk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x L)
Sd x L2
Hårdhedsgrad
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658244100612
Udførelse
BetegnelseFK ZYA 0610/2,35 H
Mål (D x L)6 x 10 mm
Sd x L235 mm
Hårdhedsgradhård
Anbefalet omdrejningstal16000 - 32000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal79500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 246,00
(DKK 24,60 / stk.)
inkl. momsDKK 246,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658244140808
Udførelse
BetegnelseFK ZYA 0810/2,35 M
Mål (D x L)8 x 10 mm
Sd x L235 mm
Hårdhedsgradmiddel
Anbefalet omdrejningstal12000 - 24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 249,00
(DKK 24,90 / stk.)
inkl. momsDKK 249,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658244140814
Udførelse
BetegnelseFK ZYA 0810/2,35 H
Mål (D x L)8 x 10 mm
Sd x L235 mm
Hårdhedsgradhård
Anbefalet omdrejningstal12000 - 24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 249,00
(DKK 24,90 / stk.)
inkl. momsDKK 249,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, Filtpolerstift, Filtpolerstift, Filtpolerstift, Polerstift af filt, Filt, Filtstift, Filtstift, Filtstifter, Filtstifter, Filtstifter, Filtstift, polering, forpolering, højglanspolering, polering af rustfrit stål, polering af armaturer, polering af hårdmetal, cylindrisk polerstift, cylinderform, cylinderpolerstift, cylindrisk polerstift, cylinderstift, PFERD polerstift, PFERD filtstift, PFERD