Penselbørste BPS 600 W - Stål og rustfrit stål - Ø 12 til 30 mm - Skaft-Ø 6 mm - PE 10 til 30 stk. - Pris pr. PE

Indsatsområde
  • Penselbørsten BPS 600 W er ideel til finbearbejdning og fjernelse af lette grater i rør eller boringer. Den er desuden meget velegnet til bearbejdning og rengøring af forme og trykstøbte dele.
Beskrivelse
  • Penselbørsten BPS 600 W er et meget blødt og tilpasningsdygtigt værktøj. Den er velegnet til brug med boremaskiner, ligeslibere, akku-boremaskiner og fleksible aksler.
Tekniske data
  • Materialer - Stål, rustfrit stål
  • Diameter - 12 til 30 mm
  • Længde - 70 til 75 mm
  • Skaftdiameter - 6 mm
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 18000 til 20000 omdr./min.
  • Konstruktion - bølget
  • Trådlængde - 25 mm
  • Trådmateriale - Stål, rustfrit stål
  • Trådtykkelse - 0,3 mm
  • Pakningsenhed - 10 til 30 stk.
  • Pris pr. PE
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Diameter
Længde
Maks. omdrejningstal
Trådmateriale
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 659135835000
Udførelse
Diameter12 mm
Længde70 mm
Maks. omdrejningstal20000 1/min
TrådmaterialeStål
VE30 stk.
DKK 980,00
(DKK 32,67 / stk.)
inkl. momsDKK 980,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 659135835100
Udførelse
Diameter12 mm
Længde70 mm
Maks. omdrejningstal20000 1/min
TrådmaterialeRustfrit stål
VE30 stk.
DKK 1.470,00
(DKK 49,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.470,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 659135834700
Udførelse
Diameter25 mm
Længde75 mm
Maks. omdrejningstal18000 1/min
TrådmaterialeStål
VE10 stk.
DKK 357,00
(DKK 35,70 / stk.)
inkl. momsDKK 357,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 659135835200
Udførelse
Diameter25 mm
Længde75 mm
Maks. omdrejningstal18000 1/min
TrådmaterialeRustfrit stål
VE10 stk.
DKK 538,00
(DKK 53,80 / stk.)
inkl. momsDKK 538,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 659135834900
Udførelse
Diameter30 mm
Længde75 mm
Maks. omdrejningstal18000 1/min
TrådmaterialeStål
VE10 stk.
DKK 390,00
(DKK 39,00 / stk.)
inkl. momsDKK 390,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 659135835300
Udførelse
Diameter30 mm
Længde75 mm
Maks. omdrejningstal18000 1/min
TrådmaterialeRustfrit stål
VE10 stk.
DKK 587,00
(DKK 58,70 / stk.)
inkl. momsDKK 587,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Penselbørste, Trådbørste, Stålbørste, Børste i rustfrit stål, Ståltrådsbørste, Ståltrådsbørste, Trådbørste i rustfrit stål, Trådbørste i rustfrit stål, Rørbørste, Klingspor, BPS 600 W