PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer - 21,6 cm x 152 til 518 cm x 6,4 mm - Pakning 1 til 16 stk. - Pris pr. pakning

Indsatsområde
  • PIG® vandaktiveret oversvømmelsesbarriere er takket være sin længde ideel til at stoppe vand ved f.eks. indgange, garager og havneporte. Den 1,5 m lange erstatning for sandsække kan placeres foran en enkelt døråbning for at forhindre indtrængning af oversvømmelsesvand. Ved at placere flere barrierer efter hinanden opnås en endnu bedre beskyttelse.
Beskrivelse
  • PIG® vandaktiveret oversvømmelsesbarriere har et ydre af polypropylen og et fyldstof af højsugende polymer (SAP). Den svulmer op ved kontakt med vand og forvandles til en højsugende, lang barriere med stor dækning, der hurtigt og nemt beskytter mod oversvømmelser. Oversvømmelsesbarriererne er lette, kompakte og nemme at håndtere før aktivering, i modsætning til almindelige sandsække, som er tunge, rodede og arbejdskrævende. Den kileformede profil forhindrer barriererne i at rulle væk.
  • Oversvømmelsesbarrieren kan kun genbruges i begrænset omfang.
Tekniske data
  • Materiale hylster - Polypropylen
  • Materiale fyldstof - Højsugende polymer (SAP)
  • Farve - Sort
  • Advarsler og begrænsninger - Ikke til brug med saltvand
  • Bredde - 21,6 cm
  • Længde - 152 til 518 cm
  • Højde - 6,4 mm umættet / 7,6 cm mættet
  • Absorptionskapacitet - 11,7 til 39,7 l/barriere
  • Pakningsstørrelse - 1 til 16 stk.
  • Pris pr. pakning
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Størrelse umættet
Størrelse mættet
Absorptionskapacitet
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 90500000W046
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 152 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 152 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet11,7 l/barriere
VE4 stk.
DKK 589,00
(DKK 147,25 / stk.)
inkl. momsDKK 589,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 90500000W047
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 152 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 152 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet11,7 l/barriere
VE16 stk.
DKK 2.320,00
(DKK 145,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.320,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 90500000W048
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 305 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 305 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet23,5 l/barriere
VE2 stk.
DKK 589,00
(DKK 294,50 / stk.)
inkl. momsDKK 589,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 90500000W049
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 305 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 305 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet23,5 l/barriere
VE8 stk.
DKK 2.320,00
(DKK 290,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.320,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 90500000W050
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 500 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 518 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet39,7 l/pose
VE1 stk.
DKK 476,00
inkl. momsDKK 476,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 90500000W051
Udførelse
Størrelse umættet21,6 x 518 cm x 6,4 mm
Størrelse mættet21,6 x 518 x 7,6 cm
Absorptionskapacitet39,7 l/pose
VE5 stk.
DKK 2.320,00
(DKK 464,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.320,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: 4 mm, 6 cm x 152 cm x 6, 6 cm x 518 cm x 6, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 1 stk. 21, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 16 stk. 21, 6 cm x 152 cm x 6, 4 mm, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 2 stk. 21, 6 cm x 304 cm x 6, 4 mm, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 4 stk. 21, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 5 stk. 21, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer 8 stk. 21, 6 cm x 304 cm x 6, 4 mm, PIG® Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer, PIG® Oversvømmelsesbarrierer, Vandaktiverede oversvømmelsesbarrierer, Oversvømmelsesbarrierer