PIG® ORIGINAL Absorptionsslange - Ø 5 eller 8 cm - længde 61 til 240 cm - absorberer 22,7 til 76 l/pakke - pakke med 12 til 60 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Den fleksible PIG® ORIGINAL Absorptionsslange passer rundt om maskiner og på trange steder, hvor den stopper lækager ved kilden. Den er velegnet til absorption af olier, kølemidler, opløsningsmidler og vand.
Beskrivelse
  • PIG® ORIGINAL Absorptionsslange er et lukket Absorptionsmiddel til optagelse af spildte væsker. Derved er det ikke nødvendigt at sprede løse absorptionsmaterialer eller efterfølgende opsamle dem.
  • Absorptionsslangen har en høj sugeevne og optager væsker, så længe den er i kontakt med dem. Det er ikke nødvendigt at vende Absorptionsslangen.
  • Takket være sin fleksible form tilpasser Absorptionsslangen sig underlaget og kan bruges som en barriere eller begrænsning for spildte væsker. Optagede væsker fastholdes i absorptionsmaterialet.
Tekniske data
  • Materiale yderhylster - fleksibel polypropylen
  • Materiale fyldmateriale - majs
  • Farve - grå
  • Diameter - 5 eller 8 cm
  • Længde - 61 til 240 cm
  • Absorptionsmængde - 22,7 til 76 l/pakke
  • Pakningsenhed - 12 til 60 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Ø
Længde
Absorptionsmængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 90500000P205
Udførelse
Ø5 cm
Længde107 cm
Absorptionsmængde56,8 l/pakke
VE60 stk.
DKK 1.120,00
(DKK 18,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.120,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 90500000P209
Udførelse
Ø8 cm
Længde240 cm
Absorptionsmængde52 l/pakke
VE16 stk.
DKK 1.020,00
(DKK 63,75 / stk.)
inkl. momsDKK 1.020,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 90500000P218
Udførelse
Ø8 cm
Længde61 cm
Absorptionsmængde29,8 l/pakke
VE36 stk.
DKK 697,00
(DKK 19,36 / stk.)
inkl. momsDKK 697,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 90500000P237
Udførelse
Ø8 cm
Længde107 cm
Absorptionsmængde22,7 l/pakke
VE12 stk.
DKK 458,00
(DKK 38,17 / stk.)
inkl. momsDKK 458,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 905000000204
Udførelse
Ø8 cm
Længde107 cm
Absorptionsmængde38 l/pakke
VE20 stk.
DKK 621,00
(DKK 31,05 / stk.)
inkl. momsDKK 621,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 905000000404
Udførelse
Ø8 cm
Længde107 cm
Absorptionsmængde76 l/pakke
VE40 stk.
DKK 1.070,00
(DKK 26,75 / stk.)
inkl. momsDKK 1.070,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: PIG® ORIGINAL Absorptionsslange, ORIGINAL Absorptionsslange, PIG® Absorptionsslange, Absorptionsslange, Absorptionsstrømpe, Absorptionsslange olie, Absorptionsslange kølemiddel, Absorptionsslange opløsningsmiddel, Absorptionsslange vand, Absorber olie, Absorber kølemiddel, Absorber opløsningsmiddel, Absorber vand, Opsug olie, Opsug kølemiddel, Opsug opløsningsmiddel, Opsug vand