Omløbermøtrik - M 10x1 til M 18x1,5 - NV 14 til 22 mm - PE 20 stk.

Indsatsområde
  • Omløbermøtrikken er velegnet til brug i kombination med en lavtryksnippel med lavtryksslange samt slangehylstre.
  • Omløbermøtrikken anvendes i industrielle anlæg, køretøjsteknik, let hydraulik, hobbybrug samt olie-, brændstof- og vandslanger.
Beskrivelse
  • Med omløbermøtrikken monteret på en lavtryksnippel kan man ved hjælp af den tilhørende lavtryksslange-presse, i kombination med slangehylstre og lavtryksslange, fremstille præcise slangeledninger selv.
  • Omløbermøtrikken muliggør montering på et eksisterende udvendigt gevind (med det tilhørende tætningskonus, i dette tilfælde 60°C).
Tekniske data
  • Materiale - forzinket stål
  • DIN 3870 form B velegnet til lavtryksslange-nipler DIN 3863: tætningskonus 60°
  • Indvendigt gevind - M 10x 1 til M18 x 1,5 mm
  • NW - 3 til 10
  • NV - 14 til 22 mm
  • PE - 20 stk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Indvendigt gevind
Nøglevidde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Nominel diameter Indvendigt gevind Nøglevidde VE pris ex. moms
96004260531330540 3 M 10x1 14 mm 20 stk.
DKK 479,00
(DKK 23,95 / stk.)
inkl. momsDKK 479,00
plus DKK 120,00 fragt
96004260531330557 8 M 16x1,5 19 mm 20 stk.
DKK 165,00
(DKK 8,25 / stk.)
inkl. momsDKK 165,00
plus DKK 120,00 fragt
96004260531330564 10 M 18x1,5 22 mm 20 stk.
DKK 254,00
(DKK 12,70 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Dette produkt er tilbehør til...
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Lavtryksnippel, Nippel, Lavtryksnippel, Omløbermøtrik, Påskruningsforskruning, Omløberforskruning, Gevindmøtrik, Slangenippel, Slangestuds, Slangestudser