Non-woven stift til metal, VA skaft-Ø 6mm - Korund NFS 600 - K60 til K240

Indsatsområde
  • Non-woven stift med en kombination af non-woven og slibevæv til bearbejdning af metal og rustfrit stål
  • Til bearbejdning af profilerede emner, indvendige flader, snævre og svært tilgængelige steder
Beskrivelse
  • universelt anvendelig på ligeslibere, slibeautomater, bænkslibere og fleksible aksler
  • De vifteformede, radialt anordnede lameller tilpasser sig emnets kontur
Tekniske data
  • Binding af slibekorn - Kunstharpiks
  • Korntype - Korund
  • Kornstørrelse - K 60 til K 240
  • Opspændingsskaft - 6 mm
Levering udelukkende i angivne emballageenheder! Priser pr. emballageenhed!
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Slibemop-Ø x højde x skaft
Finhedsgrad
Tilladt omdrejningstal
Emballageenhed
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658431305001
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft50 mm x 30 mm x 6 mm
Finhedsgradgrov
Tilladt omdrejningstal15200 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 697,00
(DKK 69,70 / stk.)
inkl. momsDKK 697,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431305003
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft50 mm x 30 mm x 6 mm
Finhedsgradmeget fin
Tilladt omdrejningstal15200 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 841,00
(DKK 84,10 / stk.)
inkl. momsDKK 841,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658431306001
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 30 mm x 6 mm
Finhedsgradgrov
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 842,00
(DKK 84,20 / stk.)
inkl. momsDKK 842,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431306002
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 30 mm x 6 mm
Finhedsgradmedium
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.020,00
(DKK 102,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.020,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658431306003
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 30 mm x 6 mm
Finhedsgradmeget fin
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 842,00
(DKK 84,20 / stk.)
inkl. momsDKK 842,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431501001
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft100 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradgrov
Tilladt omdrejningstal6100 1/min
Emballageenhed4 stk.
DKK 839,00
(DKK 209,75 / stk.)
inkl. momsDKK 839,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431501002
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft100 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmedium
Tilladt omdrejningstal6100 1/min
Emballageenhed4 stk.
DKK 839,00
(DKK 209,75 / stk.)
inkl. momsDKK 839,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431501003
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft100 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmeget fin
Tilladt omdrejningstal6100 1/min
Emballageenhed4 stk.
DKK 839,00
(DKK 209,75 / stk.)
inkl. momsDKK 839,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431506001
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradgrov
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.000,00
(DKK 100,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.000,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431506002
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmedium
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.210,00
(DKK 121,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.210,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 658431506003
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft60 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmeget fin
Tilladt omdrejningstal12700 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.000,00
(DKK 100,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.000,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431508001
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft80 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradgrov
Tilladt omdrejningstal9500 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.250,00
(DKK 125,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.250,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431508002
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft80 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmedium
Tilladt omdrejningstal9500 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.250,00
(DKK 125,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.250,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658431508003
Udførelse
Slibemop-Ø x højde x skaft80 mm x 50 mm x 6 mm
Finhedsgradmeget fin
Tilladt omdrejningstal9500 1/min
Emballageenhed10 stk.
DKK 1.250,00
(DKK 125,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.250,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: slibemop, Lamelslibehjul, Lamelslibehjul, viftesliber, klingspor, sandpapir