Massiv-rørbøjle FRSM - spændeområde-Ø 14 til 169 mm - PE 8 til 25 stk. - pris pr. PE

Indsatsområde
  • Massiv-rørbøjlen FRSM er særdeles velegnet til fastgørelse af mellemstore til tunge rørledninger med gevindstænger, gevindrør, stokskruer og grundplader.
Beskrivelse
  • Takket være de to skruer på massiv-rørbøjlen FRSM opnås en optimeret tilpasning til rørets udvendige diameter.
  • Anvendelsen af tilslutningsmøtrikken muliggør en rørbefæstelse med højere bøjningsstivhed.
  • Rørbøjleskruerne er udstyret med en tabssikring.
  • Høje testede belastninger garanterer en sikker funktion af FRSM.
  • Lyddæmpningsindlægget sikrer lyddæmpning og forhindrer kontaktkorrosion.
Tekniske data
  • Materiale - stål DD11 (materialenr. 1.0332) iht. DIN EN 10111
  • Overfladebehandling - galvanisk forzinket - 5-9 µm
  • Materiale lyddæmpningsindlæg - EPDM - klorfri – silikonefri
  • Spændeområde-Ø - 14 til 169 mm
  • Nominel diameter - 3/8 til 6 tommer
  • Låseskrue - M6 - M8
  • Tilslutningsgevind - 1/2 tomme
  • Temperaturområde - fra -50 °C til +110 °C
  • Hårdhed - 45 ± 5° Shore A
  • Brandegenskaber - DIN 4102: Klasse B2
  • PE 8 - 10 - 25 stk.
Spændeområde Ø
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
Spændeområde-Ø
Bredde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 857651283910
Udførelse
Spændeområde-Ø14-20 mm
Bredde64,3 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.110,00
(DKK 44,40 / stk.)
inkl. momsDKK 1.110,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651284001
Udførelse
Spændeområde-Ø21-26 mm
Bredde70,6 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.667,64
(DKK 66,71 / stk.)
inkl. momsDKK 1.667,64
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 27,64
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857651284801
Udførelse
Spændeområde-Ø26-30 mm
Bredde74,8 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.270,00
(DKK 50,80 / stk.)
inkl. momsDKK 1.270,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651286601
Udførelse
Spændeområde-Ø31-38 mm
Bredde81 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.942,22
(DKK 77,69 / stk.)
inkl. momsDKK 1.942,22
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 32,22
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857651287801
Udførelse
Spændeområde-Ø40-47 mm
Bredde91,2 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.240,00
inkl. momsDKK 1.240,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651287901
Udførelse
Spændeområde-Ø48-54 mm
Bredde100 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.960,00
inkl. momsDKK 1.960,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651288101
Udførelse
Spændeområde-Ø60-66 mm
Bredde111,1 mm
VE25 stk.
Produktsikkerhed
DKK 2.064,17
inkl. momsDKK 2.064,17
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 34,17
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857651288201
Udførelse
Spændeområde-Ø73-80 mm
Bredde131,4 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.118,52
(DKK 111,85 / stk.)
inkl. momsDKK 1.118,52
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 18,52
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651288401
Udførelse
Spændeområde-Ø87-94 mm
Bredde145,5 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 924,00
inkl. momsDKK 924,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857651289101
Udførelse
Spændeområde-Ø137-142 mm
Bredde195,8 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 2.023,63
inkl. momsDKK 2.023,63
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 33,63
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857651289201
Udførelse
Spændeområde-Ø159-164 mm
Bredde217,9 mm
VE8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.779,48
(DKK 222,44 / stk.)
inkl. momsDKK 1.779,48
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 29,48
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857651289601
Udførelse
Spændeområde-Ø164-169 mm
Bredde222,9 mm
VE8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.590,00
(DKK 198,75 / stk.)
inkl. momsDKK 1.590,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Afstandsbefæstelse, Fastgørelsessystemer, Fastgørelsesteknik, Installationssystemer, Klaus Fischer, Klæbestoffer, Langskaftede dyvler, Massiv-rørbøjle, Massiv rørbøjle FRSM, Fischer FRSM, Massiv-rørbøjle FRSM