Ledrørbøjle - med hurtiglås FGRS Plus - spændevidde-Ø - 12 - 14 til 56 - 63 mm - emballageenhed 50 eller 100 stk. - pris pr. enhed

Indsatsområde
  • Ledrørbøjlen FGRS Plus er velegnet til fastgørelse af rørledninger.
Beskrivelse
  • Ledrørbøjlen har en hurtiglås, der muliggør enkel og tidsbesparende montering.
  • Takket være lyddæmperindlægget forhindres det, at ledningerne falder ud under justering af rørene.
  • Spændebåndet har en sikkerhedslås, der ved at klikke på plads sikrer en pålidelig justering af røret, uden at spændebåndet springer op.
  • Derudover tilbyder ledrørbøjlen øget fleksibilitet ved montering takket være kombi-krydskærvgevindet.
Tekniske data
  • Materiale - Stål DC01 (materiale-nr. 1.0330) iht. DIN EN 10130
  • Materiale lyddæmperindlæg - SBR/EPDM; klorfri; silikonefri
  • Forzinkning - Galvanisk forzinket, 5 - 9 μm
  • Tilslutningsmøtrik - Modstandssvejset, SW 13
  • Låseskrue - M5
  • Temperaturområde fra -40 °C til +100 °C
  • Spændevidde - 12 - 14 til 56 - 63 mm
  • Bredde - 48 - 99 mm
  • Højde - 35 - 95 mm
  • Gevind - M8/M10
  • Salgsenhed - 50 eller 100 stk.
  • Pris pr. enhed
Spændeområde Ø
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Spændevidde
Gevind
Bredde
Højde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 857807940010
Udførelse
Spændevidde12 til 14 mm
GevindM8
Bredde48 mm
Højde35 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.057,58
(DKK 10,58 / stk.)
inkl. momsDKK 1.057,58
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 17,58
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807940101
Udførelse
Spændevidde15 til 19 mm
GevindM8
Bredde52 mm
Højde40 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 985,57
(DKK 9,86 / stk.)
inkl. momsDKK 985,57
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 12,57
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807940201
Udførelse
Spændevidde20 til 24 mm
GevindM8
Bredde58 mm
Højde45 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.033,12
(DKK 10,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.033,12
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 13,12
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807940301
Udførelse
Spændevidde25 til 30 mm
GevindM8
Bredde63 mm
Højde49 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.073,71
(DKK 10,74 / stk.)
inkl. momsDKK 1.073,71
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 13,71
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 8578079407
Udførelse
Spændevidde50 til 55 mm
GevindM8
Bredde94 mm
Højde82 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 864,02
(DKK 17,28 / stk.)
inkl. momsDKK 864,02
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 11,02
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 857807940801
Udførelse
Spændevidde50 til 55 mm
GevindM8
Bredde99 mm
Højde85 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 992,47
(DKK 19,85 / stk.)
inkl. momsDKK 992,47
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 16,47
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943001
Udførelse
Spændevidde12 til 14 mm
GevindM8/M10
Bredde48 mm
Højde46 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.149,06
(DKK 11,49 / stk.)
inkl. momsDKK 1.149,06
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 19,06
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943101
Udførelse
Spændevidde15 til 19 mm
GevindM8/M10
Bredde52 mm
Højde51 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.169,43
(DKK 11,69 / stk.)
inkl. momsDKK 1.169,43
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 19,43
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943201
Udførelse
Spændevidde20 til 24 mm
GevindM8/M10
Bredde58 mm
Højde56 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.230,35
(DKK 12,30 / stk.)
inkl. momsDKK 1.230,35
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 20,35
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943301
Udførelse
Spændevidde25 til 30 mm
GevindM8/M10
Bredde63 mm
Højde60 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.205,37
(DKK 12,05 / stk.)
inkl. momsDKK 1.205,37
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 15,37
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943401
Udførelse
Spændevidde32 til 37 mm
GevindM8/M10
Bredde72 mm
Højde68 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.372,72
(DKK 13,73 / stk.)
inkl. momsDKK 1.372,72
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 22,72
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943501
Udførelse
Spændevidde40 til 44 mm
GevindM8/M10
Bredde79 mm
Højde76 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 804,36
(DKK 16,09 / stk.)
inkl. momsDKK 804,36
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 13,36
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943601
Udførelse
Spændevidde45 til 50 mm
GevindM8/M10
Bredde88 mm
Højde86 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 978,24
(DKK 19,56 / stk.)
inkl. momsDKK 978,24
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 16,24
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Varenr.: 857807943701
Udførelse
Spændevidde50 til 55 mm
GevindM8/M10
Bredde94 mm
Højde92 mm
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 991,46
(DKK 19,83 / stk.)
inkl. momsDKK 991,46
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 16,46
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Afstandsfiksering, Fastgørelsessystemer, Fastgørelsesteknik, El-fastgørelser, El-fastgørelse, Fischer fastgørelsesteknik, Fischer rawlplugs, Stilladsfastgørelse, Ledrørbøjle med hurtiglås FGRS Plus, FGRS Plus, Ledrørbøjle med hurtiglås og lyddæmperindlæg, Fischer ledrørbøjle, Fischer ledrørbøjle med lyddæmperindlæg