Lamelslibeskive SMT 314 Extra - NE-metal, stål, træ - Ø 115-180 mm - korn 36-120 - pakke à 10 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Lamelslibeskive til professionel brug på træ, NE-metaller og rustfrit stål
Beskrivelse
  • Lamel-slibevifte med aggressiv zirkonkorund
  • Særligt velegnet til slibning af kanter og svejsesømme
Tekniske data
  • Anvendelse - NE-metal, stål, træ
  • Korntype - Korund
  • Bagskive - Glasvæv
  • Udførelse - konveks 12°
  • Diameter - 115 til 180 mm
  • Hul - 22,23 mm
  • Korn - 36 til 120
  • Maksimal arbejdshastighed - 80 m/s
  • Tilladt omdrejningstal - 8500 til 13300 omdr./min.
  • Slibemidler type - CS 355 X
  • Form - konveks 12°
  • Pakke - 10 stk.
Pris pr. emballageenhed
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
Ø skive x Ø hul
Korn
tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658334120605
Udførelse
Ø skive x Ø hul115 mm x 22,23 mm
Korn60
tilladt omdrejningstal13300
VE10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658334121205
Udførelse
Ø skive x Ø hul115 mm x 22,23 mm
Korn120
tilladt omdrejningstal13300
VE10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658334120365
Udførelse
Ø skive x Ø hul115 mm x 22,23 mm
Korn36
tilladt omdrejningstal13300
VE10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334120805
Udførelse
Ø skive x Ø hul115 mm x 22,23 mm
Korn80
tilladt omdrejningstal13300
VE10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334120405
Udførelse
Ø skive x Ø hul115 mm x 22,23 mm
Korn40
tilladt omdrejningstal13300
VE10 stk.
DKK 186,00
(DKK 18,60 / stk.)
inkl. momsDKK 186,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334130404
Udførelse
Ø skive x Ø hul125 mm x 22,23 mm
Korn40
tilladt omdrejningstal12200
VE10 stk.
DKK 219,00
(DKK 21,90 / stk.)
inkl. momsDKK 219,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334131204
Udførelse
Ø skive x Ø hul125 mm x 22,23 mm
Korn120
tilladt omdrejningstal12200
VE10 stk.
DKK 219,00
(DKK 21,90 / stk.)
inkl. momsDKK 219,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658334130604
Udførelse
Ø skive x Ø hul125 mm x 22,23 mm
Korn60
tilladt omdrejningstal12200
VE10 stk.
DKK 219,00
(DKK 21,90 / stk.)
inkl. momsDKK 219,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334130804
Udførelse
Ø skive x Ø hul125 mm x 22,23 mm
Korn80
tilladt omdrejningstal12200
VE10 stk.
DKK 219,00
(DKK 21,90 / stk.)
inkl. momsDKK 219,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334150601
Udførelse
Ø skive x Ø hul180 mm x 22,23 mm
Korn60
tilladt omdrejningstal8500
VE10 stk.
DKK 428,00
(DKK 42,80 / stk.)
inkl. momsDKK 428,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658334150401
Udførelse
Ø skive x Ø hul180 mm x 22,23 mm
Korn40
tilladt omdrejningstal8500
VE10 stk.
DKK 428,00
(DKK 42,80 / stk.)
inkl. momsDKK 428,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658432281400
Udførelse
Ø skive x Ø hul125 mm x 22,23 mm
Korn36
tilladt omdrejningstal12200
VE10 stk.
DKK 219,00
(DKK 21,90 / stk.)
inkl. momsDKK 219,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: lamelslibning, Lamelslibeskive, Lamelslibeskive, slibeskive, sc