Lamelslibeskive - PFERD POLIFAN® - til stål/INOX/kunststof - konisk udførelse - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Lamelslibeskiven er velegnet til planslibning, fasning og afgratning af stål, rustfrit stål og kunststof
  • på materialerne stål og rustfrit stål kan der desuden udføres svejsesømsbearbejdning og slibning af kantsømme
  • den kan anvendes med vinkelslibere i alle effektklasser
Beskrivelse
  • Lamelslibeskive i PFERD Universal-linjen PSF i flad udførelse, med høj spåntagningsevne og god holdbarhed
  • i modsætning til skrubskiver sørger lamelslibeskiver desuden for en høj overfladekvalitet
  • allerede ved et lavt tryk opnås meget gode sliberesultater
  • via "PFERDERGONOMICS®" reduceres vibrations-, støj- og støjudviklingen under brug, og arbejdskomforten forbedres
  • af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides
Tekniske data
  • Materiale slibemidler - Korund
  • Udførelse - konisk
  • egnet til - stål, rustfrit stål, kunststof
  • Kornstørrelse - 40 til 120
  • Huldiameter - 22,23 mm
  • Mål (D x T x H) - 115 x 12 x 22,23 til 180 x 15 x 22,23 mm
  • maks. till. omdrejningstal - 8500 til 13300 min-¹
  • Pakkeindhold - 10 stk.
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x U x H)
Kornstørrelse
maks. till. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658367744115
Udførelse
BetegnelsePFC 115 A 40 PSF/22,23
Mål (D x U x H)115 x 15 x 22,23 mm
Kornstørrelse40
maks. till. omdrejningstal13300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 279,00
(DKK 27,90 / stk.)
inkl. momsDKK 279,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367746115
Udførelse
BetegnelsePFC 115 A 60 PSF/22,23
Mål (D x U x H)115 x 14 x 22,23 mm
Kornstørrelse60
maks. till. omdrejningstal13300 min-¹
VE10
Produktsikkerhed
DKK 279,00
(DKK 27,90 / stk.)
inkl. momsDKK 279,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367748115
Udførelse
BetegnelsePFC 115 A 80 PSF/22,23
Mål (D x U x H)115 x 14 x 22,23 mm
Kornstørrelse80
maks. till. omdrejningstal13300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 279,00
(DKK 27,90 / stk.)
inkl. momsDKK 279,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367749115
Udførelse
BetegnelsePFC 115 A 120 PSF/22,23
Mål (D x U x H)115 x 12 x 22,23 mm
Kornstørrelse120
maks. till. omdrejningstal13300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 279,00
(DKK 27,90 / stk.)
inkl. momsDKK 279,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367744125
Udførelse
BetegnelsePFC 125 A 40 PSF/22,23
Mål (D x U x H)125 x 15 x 22,23 mm
Kornstørrelse40
maks. till. omdrejningstal12200 min-¹
VE
Produktsikkerhed
DKK 295,00
(DKK 29,50 / stk.)
inkl. momsDKK 295,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367746125
Udførelse
BetegnelsePFC 125 A 60 PSF/22,23
Mål (D x U x H)125 x 14 x 22,23 mm
Kornstørrelse60
maks. till. omdrejningstal12200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 295,00
(DKK 29,50 / stk.)
inkl. momsDKK 295,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367748125
Udførelse
BetegnelsePFC 125 A 80 PSF/22,23
Mål (D x U x H)125 x 14 x 22,23 mm
Kornstørrelse80
maks. till. omdrejningstal12200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 295,00
(DKK 29,50 / stk.)
inkl. momsDKK 295,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367749125
Udførelse
BetegnelsePFC 125 A 120 PSF/22,23
Mål (D x U x H)125 x 12 x 22,23 mm
Kornstørrelse120
maks. till. omdrejningstal12200 min-¹
VE
Produktsikkerhed
DKK 295,00
(DKK 29,50 / stk.)
inkl. momsDKK 295,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367744185
Udførelse
BetegnelsePFC 180 A 40 PSF/22,23
Mål (D x U x H)180 x 15 x 22,23 mm
Kornstørrelse40
maks. till. omdrejningstal8500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 519,00
(DKK 51,90 / stk.)
inkl. momsDKK 519,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658367746185
Udførelse
BetegnelsePFC 180 A 60 PSF/22,23
Mål (D x U x H)180 x 14 x 22,23 mm
Kornstørrelse60
maks. till. omdrejningstal8500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 519,00
(DKK 51,90 / stk.)
inkl. momsDKK 519,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Lamelslibeskive, Lamelslibeskive, fächer schleifscheibe, Fächer Schleifscheiben, Fächerscheibe, Fächerscheiben, Fächer-Scheibe, Fächer-Scheiben, Fächer Scheibe, Fächer Scheiben, PFERD Fächerscheibe, PFERD POLIFAN® Lamelslibeskive, POLIFAN®, POLIFAN, PFERD POLIFAN®, konisk Lamelslibeskive, Lamelslibeskive i konisk udførelse, PFERD konisk Lamelslibeskive, Lamelslibeskive til kunststof, Lamelslibeskive til rustfrit stål, Lamelslibeskive til INOX, Lamelslibeskive til stål, Stål, Edelstahl, INOX, Kunststoff, anfasen, entgraten, Flächenschliff, Schweißnahtbearbeitung, Winkelschleifer, Lamelslibeskive til vinkelsliber, Slibemidler, Korund, Lamelslibeskive af korund, Korundfächerschleifscheibe