Lamelslibeskive Multibinding SMT 996 Special - diameter 115 til 125 mm - boring 22,23 mm

Indsatsområde
  • Lamelslibeskiven SMT 996 er særdeles velegnet til bearbejdning af rustfrit stål.
Beskrivelse
  • Lamelslibeskiven udmærker sig ved en aggressiv slibeeffekt med minimal kraftanvendelse, høj kantstabilitet og kølig slibning takket være multibinding.
  • Desuden opnås den bedste fjernelsesydelse med kraftige vinkelslibere og øget pressetryk.
Tekniske data
  • Udførelse - konveks 6°, flad
  • Korntype - keramisk korund med multibinding
  • Kornstørrelsesområde - 40 til 80
  • Bagskive - glasvæv
  • Diameter - 115 til 125 mm
  • Boring - 22,23 mm
  • Maksimal arbejdshastighed - 80 m/s
  • Tilladt omdrejningstal - 12200 til 13300 o/min
  • Pakkestørrelse - 10 stk.
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Diameter
Korn
Tilladt omdrejningstal
Pakkestørrelse
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658433284900
Udførelse
Diameter115 mm
Korn40
Tilladt omdrejningstal13300 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 376,00
(DKK 37,60 / stk.)
inkl. momsDKK 376,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658433285000
Udførelse
Diameter115 mm
Korn60
Tilladt omdrejningstal13300 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 376,00
(DKK 37,60 / stk.)
inkl. momsDKK 376,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658433285100
Udførelse
Diameter115 mm
Korn80
Tilladt omdrejningstal13300 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 376,00
(DKK 37,60 / stk.)
inkl. momsDKK 376,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658433285200
Udførelse
Diameter125 mm
Korn40
Tilladt omdrejningstal12200 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 445,00
(DKK 44,50 / stk.)
inkl. momsDKK 445,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658433285300
Udførelse
Diameter125 mm
Korn60
Tilladt omdrejningstal12200 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 445,00
(DKK 44,50 / stk.)
inkl. momsDKK 445,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658433285400
Udførelse
Diameter125 mm
Korn80
Tilladt omdrejningstal12200 1/min
Pakkestørrelse10 stk.
DKK 445,00
(DKK 44,50 / stk.)
inkl. momsDKK 445,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: SMT 996 Special, SMT 996 Special lamelslibeskive, Lamelslibeskive, Klingspor, SMT 996 Special Klingspor, SMT 996 Klingspor, Lamelslibeskive Klingspor