Lamelslibehjul (foldet) - til store indstiksdybder - K40 til K120 - FSR 618

Indsatsområde
  • Lamelslibehjul (foldet) til bearbejdning af noter, riller, fuger og krumninger
  • Egnet til metal
Beskrivelse
  • Universelt anvendelig på slibeautomater, bænkslibere og fleksible aksler
Tekniske data
  • Hul - 14 mm
  • Korntype - Korund
  • Binding - Korund
  • Kornstørrelse - K 40 til K 120
  • Maksimal arbejdshastighed - 80 m/s
Levering udelukkende i angivne emballeringsenheder! Pris pr. emballeringsenhed
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Hjul-Ø x Ø bredde
Kornstørrelse
Tilladt omdrejningstal
Emballeringsenhed
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658411141604
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 40
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411141606
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 60
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411141608
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 80
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411141612
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 120
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411141615
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 150
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411141622
Udførelse
Hjul-Ø x Ø bredde165 mm x 14 mm
KornstørrelseK 220
Tilladt omdrejningstal5800 1/min
Emballeringsenhed10 stk.
DKK 4.870,00
(DKK 487,00 / stk.)
inkl. momsDKK 4.870,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: lamelslibehjul, Lamelslibehjul, Lamelslibehjul, lamelsliber, klingspor, sandpapir