Lamelslibehjul SM 611 H - diameter 165 mm - bredde 25 til 50 mm - korn 40 til 240 - emballageenhed 3 eller 5 stk. - pris pr. emballageenhed

Indsatsområde
  • Lamelslibehjulet SM 611 H er særdeles velegnet til brug med maling, lak, spartelmasse, træ, plast og metal.
Beskrivelse
  • Lamelslibehjulet SM 611 H har en trækerne med et monteringshul på Ø 13 mm for hurtig montering.
  • Lamelslibehjulet kan anvendes uden spændedæksel SMD 612.
Tekniske data
  • Binding - kunstharpiks
  • Korntype - korund
  • Diameter - 165 mm
  • Bredde - 25 til 50 mm
  • Hul - 13 mm
  • Korn - 40 til 240
  • Maks. arbejdshastighed - 50 m/s
  • Tilladt omdrejningstal - 5800 omdr./min.
Udførelse (9)
grænse udvælgelse
Bredde
Korn
Emballageenhed
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658410030000
Udførelse
Bredde25 mm
Korn40
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.370,00
(DKK 274,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.370,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410005000
Udførelse
Bredde25 mm
Korn60
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.370,00
(DKK 274,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.370,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410004000
Udførelse
Bredde25 mm
Korn80
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.500,00
(DKK 300,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.500,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410006000
Udførelse
Bredde25 mm
Korn120
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.500,00
(DKK 300,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.500,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410027000
Udførelse
Bredde25 mm
Korn240
Emballageenhed5 stk.
DKK 2.230,00
(DKK 446,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.230,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410022000
Udførelse
Bredde50 mm
Korn40
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.240,00
(DKK 413,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.240,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410017000
Udførelse
Bredde50 mm
Korn60
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.430,00
(DKK 476,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658410018000
Udførelse
Bredde50 mm
Korn80
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.490,00
(DKK 496,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658415990000
Udførelse
Bredde50 mm
Korn120
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.710,00
(DKK 570,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.710,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Lamelslibehjul, SM 611 H, SM 611 H Lamelslibehjul, klingspor, Lamelslibehjul