Lamelslibehjul - Kunstharpiks - Korund - SM 611 - K40 til K 320 - 3200 til 9500 omdr./min

Indsatsområde
  • Lamelslibehjul til bearbejdning af træ, metal, plast, maling, lak og spartelmasse.
  • Perfekt egnet til finbearbejdning af overflader.
Beskrivelse
  • Lamelslibehjulet er universelt anvendeligt på lige slibemaskiner, slibeautomater, bænkslibere og fleksible aksler.
  • Anvendes med spændeskive SMD 612.
  • De vifteformede, radialt anbragte lameller tilpasser sig emnets kontur.
  • Lamelslibehjul må kun anvendes med en dertil beregnet spændeskive.
Tekniske data
  • Lamelslibehjul - SM 611 - uden boring
  • Anvendelse - træ, metal, plast, maling, lak, spartelmasse
  • Kornstørrelse - K40 til K320
  • Binding - kunstharpiks
  • Korntype - korund
  • Lamelfacon - lige
  • Pris pr. stk. og salgsenhed
Levering kun i angivne emballageenheder! Priser pr. emballageenhed!
Udførelse (51)
grænse udvælgelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde
Kornstørrelse
Emballageenhed
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658411501404
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde140 mm x 50 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed3 stk.
DKK 978,00
(DKK 326,00 / stk.)
inkl. momsDKK 978,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501406
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde140 mm x 50 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed3 stk.
DKK 978,00
(DKK 326,00 / stk.)
inkl. momsDKK 978,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301004
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde100 mm x 30 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.000,00
(DKK 200,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.000,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301006
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde100 mm x 30 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.000,00
(DKK 200,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.000,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501408
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde140 mm x 50 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.130,00
(DKK 376,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.130,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501412
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde140 mm x 50 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.370,00
(DKK 456,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.370,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658411301008
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde100 mm x 30 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.140,00
(DKK 228,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.140,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301012
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde100 mm x 30 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.140,00
(DKK 228,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.140,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502504
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.160,00
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502506
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.160,00
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501604
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.240,00
(DKK 413,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.240,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501606
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.240,00
(DKK 413,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.240,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411252506
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 25 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed2 stk.
DKK 1.310,00
(DKK 655,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.310,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502512
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.630,00
inkl. momsDKK 1.630,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251604
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.370,00
(DKK 274,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.370,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251606
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.370,00
(DKK 274,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.370,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502508
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.350,00
inkl. momsDKK 1.350,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502518
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 180
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.570,00
inkl. momsDKK 1.570,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501608
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.490,00
(DKK 496,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501610
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 100
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.490,00
(DKK 496,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501612
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.490,00
(DKK 496,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251608
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.500,00
(DKK 300,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.500,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658411251610
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 100
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.500,00
(DKK 300,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.500,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251612
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.500,00
(DKK 300,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.500,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502522
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 220
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.570,00
inkl. momsDKK 1.570,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503004
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.600,00
inkl. momsDKK 1.600,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411302506
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 30 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed2 stk.
DKK 1.630,00
(DKK 815,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.630,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301604
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 30 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.630,00
(DKK 326,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.630,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301606
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 30 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.630,00
(DKK 326,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.630,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411252512
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 25 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed2 stk.
DKK 2.010,00
(DKK 1.005,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.010,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501615
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 150
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.700,00
(DKK 566,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.700,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501618
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 180
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.700,00
(DKK 566,67 / stk.)
inkl. momsDKK 1.700,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502524
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 240
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.750,00
inkl. momsDKK 1.750,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502532
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde250 mm x 50 mm
KornstørrelseK 320
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.750,00
inkl. momsDKK 1.750,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251615
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 150
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.760,00
(DKK 352,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.760,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503008
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.830,00
inkl. momsDKK 1.830,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301608
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 30 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.800,00
(DKK 360,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.800,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301612
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 30 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.800,00
(DKK 360,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.800,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501624
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 240
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.900,00
(DKK 633,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.900,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411251624
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 25 mm
KornstørrelseK 240
Emballageenhed5 stk.
DKK 1.940,00
(DKK 388,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.940,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411501632
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 50 mm
KornstørrelseK 320
Emballageenhed3 stk.
DKK 1.900,00
(DKK 633,33 / stk.)
inkl. momsDKK 1.900,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503012
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed1 stk.
DKK 1.830,00
inkl. momsDKK 1.830,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502004
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde200 mm x 50 mm
KornstørrelseK 40
Emballageenhed3 stk.
DKK 2.070,00
(DKK 690,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.070,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411301618
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde165 mm x 30 mm
KornstørrelseK 180
Emballageenhed5 stk.
DKK 2.070,00
(DKK 414,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.070,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503018
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 180
Emballageenhed1 stk.
DKK 2.160,00
inkl. momsDKK 2.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502006
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde200 mm x 50 mm
KornstørrelseK 60
Emballageenhed3 stk.
DKK 2.070,00
(DKK 690,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.070,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502012
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde200 mm x 50 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed3 stk.
DKK 3.010,00
(DKK 1.003,33 / stk.)
inkl. momsDKK 3.010,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503024
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 240
Emballageenhed1 stk.
DKK 2.530,00
inkl. momsDKK 2.530,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411503032
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde300 mm x 50 mm
KornstørrelseK 320
Emballageenhed1 stk.
DKK 2.530,00
inkl. momsDKK 2.530,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411502008
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde200 mm x 50 mm
KornstørrelseK 80
Emballageenhed3 stk.
DKK 2.490,00
(DKK 830,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.490,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658411252012
Udførelse
Lamelslibehjul-Ø x Ø-bredde200 mm x 25 mm
KornstørrelseK 120
Emballageenhed5 stk.
DKK 2.650,00
(DKK 530,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.650,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: lamelslibehjul, Lamelslibehjul, Lamelslibehjul, lamelsliber, klingspor, sandpapir