360°- anskuelse
Kraftigt drejeligt hjul - støbejernhjul - hjul Ø 100 til 200 mm - konstruktionshøjde 135 til 245 mm - bæreevne 250 til 1000 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er egnet til universel brug på solide, plane gulve.
- Kuglelejehjulet er fremstillet udelukkende af specialstøbejern og er rentstøbt, afgratet og lakeret. Kuglelejerne er udstyret med hærdede lejeskåle.
- Det tunge hus, hvis gaffelhoved har to kuglelejer, er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Den robuste, stødsikre rulle tilbyder høj belastningskapacitet, høj kemikalieresistens, høj brudforlængelse og ekstrem temperaturbestandighed.
- Hjulmateriale - specialstøbejern
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 45 mm
- Højde - 135 til 245 mm
- Projektion - 38 til 64 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 12,5 mm
- Belastningsevne - 250 til 1000 kg
| Fra DKK 336,00 |
| inkl. momsDKK 336,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Projektion
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952931893400
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 30 mm |
| Byggehøjde | 135 mm |
| Projektion | 38 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 8,5 mm |
| Bæreevne | 250 kg |
Varenr.: 952931893700
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 32 mm |
| Byggehøjde | 170 mm |
| Projektion | 45 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12,5 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Varenr.: 952931893900
Udførelse
| Hjul Ø | 150 mm |
| Hjulbredde | 38 mm |
| Byggehøjde | 200 mm |
| Projektion | 45 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12,5 mm |
| Bæreevne | 600 kg |
Varenr.: 952931894200
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 45 mm |
| Byggehøjde | 245 mm |
| Projektion | 64 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 12,5 mm |
| Bæreevne | 1000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 178,00 |
| inkl. momsDKK 178,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu