360°- anskuelse
Kraftigt drejeligt hjul - støbejernhjul - hjul Ø 100 til 200 mm - konstruktionshøjde 135 til 245 mm - bæreevne 250 til 1000 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er ideelt egnet til brug på glatte, hårde gulve.
- Kuglelejehjulet er lavet af specialstøbejern.
- Det tunge hus, hvis gaffelhoved er understøttet af to kuglelejer, er lavet af presset, galvaniseret stålplade. Lejebanerne i gaffelhovedet er hærdede.
- Det robuste drejehjul er særligt modstandsdygtigt over for stød og slag og tilbyder en høj bæreevne. Derudover er hjulet modstandsdygtigt over for kemikalier og høje temperaturer og har lav rullemodstand og høj brudforlængelse.
- Hjulmateriale - specialstøbejern
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Temperaturbestandighed - op til 120°C
- Hjuldiameter - 100 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 45 mm
- Installationshøjde - 135 til 245 mm
- Projektion - 38 til 64 mm
- Panelmål - 100 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 12,5 mm
- Belastningsevne - 250 til 1000 kg
| Fra DKK 567,00 |
| inkl. momsDKK 567,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Tragkr
Varenr.: 952931893500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 135 mm |
| Throat | 38 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Tragkr | 250 kg |
Varenr.: 952931893800
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 32 mm |
| højde | 170 mm |
| Throat | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12,5 mm |
| Tragkr | 400 kg |
Varenr.: 952931894000
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| højde | 200 mm |
| Throat | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12,5 mm |
| Tragkr | 600 kg |
Varenr.: 952931894400
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 245 mm |
| Throat | 64 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12,5 mm |
| Tragkr | 1000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 178,00 |
| inkl. momsDKK 178,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu