360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - støbt polyamidhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 135 til 380 mm - lastkapacitet 1000 til 5000 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på glat beton.
- Kuglelejehjulet er lavet udelukkende af robust støbt polyamid med høj densitet.
- Huset er en meget robust svejset stålkonstruktion. Til hjuldiametre op til 150 mm er huset galvaniseret, og til hjuldiametre på 200 mm og derover er det malet sort.
- Den robuste rulle er yderst modstandsdygtig over for kemikalier, stød og slag og bevarer sin form. Derudover tilbyder rullen høj slidstyrke og lang levetid.
- Rullen er lugtfri, smagløs og hygiejnisk.
- Hjulmateriale - støbt polyamid
- Husmateriale - svejset stålkonstruktion, galvaniseret eller malet
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 40 til 80 mm
- Højde - 125 til 380 mm
- Panelmål - 135 x 110 til 400 x 300 mm
- Hulstørrelse - 105 x 80 til 340 x 240 mm
- Skruehulsdiameter - 11 til 26 mm
- Belastningsevne - 1000 til 5000 kg
| Fra DKK 717,00 |
| inkl. momsDKK 717,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932858500
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 125 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1000 kg |
Varenr.: 952932858600
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 145 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1250 kg |
Varenr.: 952932858700
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 170 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1750 kg |
Varenr.: 952932858800
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 205 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 2500 kg |
Varenr.: 952932858900
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 255 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 3000 kg |
Varenr.: 952932863900
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 80 mm |
| højde | 280 mm |
| Panel dimensioner | 255 x 200 mm |
| hulstørrelse | 210 x 160 mm |
| Skrue-Ø | 18 mm |
| Kapacitet | 4500 kg |
Varenr.: 952932859000
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 65 mm |
| højde | 380 mm |
| Panel dimensioner | 400 x 300 mm |
| hulstørrelse | 340 x 240 mm |
| Skrue-Ø | 26 mm |
| Kapacitet | 5000 kg |
| DKK 10.700,00 |
| inkl. momsDKK 10.700,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 252,00 |
| inkl. momsDKK 252,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu