360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - lastkapacitet 180 til 700 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af trykstøbt aluminium, den påstøbte, cylindriske bane er lavet af polyurethan med ca. 92° Shore A.
- Det tunge hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder en høj lasteevne, lav slidstyrke og jævn gang.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 92° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 36 til 60 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Plademål - 102 x 90 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 180 til 700 kg
| Fra DKK 186,00 |
| inkl. momsDKK 186,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952910020244
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 108 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 180 kg |
Varenr.: 952910020245
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 280 kg |
Varenr.: 952910020246
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 350 kg |
Varenr.: 952910020247
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 500 kg |
Varenr.: 952910020248
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 500 kg |
Varenr.: 952910023358
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 297 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 700 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu