360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - polyuretanhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 245 mm - lastekapacitet 250 til 600 kg
Indsatsområde
- De faste hjul kan bruges til alle typer transportudstyr. De er særligt velegnede til fliser, parket og ujævne eller hårde gulve.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af specialstøbejern, den påstøbte, cylindriske løbeflade er lavet af polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det mellemvægtige hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Det faste hjul har en høj belastningskapacitet, elasticitet, støjsvag drift og lav slidstyrke. Derudover er hjulet modstandsdygtigt over for mange aggressive medier og særligt modstandsdygtigt over for stød og slag.
- Hjulkropmateriale - specialgråt støbejern
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 50 mm
- Højde - 108 til 245 mm
- Plademål - 102 x 90 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 250 til 600 kg
| Fra DKK 295,00 |
| inkl. momsDKK 295,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-ø
Kapacitet
Varenr.: 952900202750
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 250 kg |
Varenr.: 952900202760
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 250 kg |
Varenr.: 952900202770
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 155 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Varenr.: 952900202780
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 195 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-ø | 10,5 mm |
| Kapacitet | 500 kg |
Varenr.: 952900202790
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 245 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 114 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-ø | 10,5 mm |
| Kapacitet | 600 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 227,00 |
| inkl. momsDKK 227,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu