360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 125 mm - konstruktionshøjde 108 til 155 mm - belastningskapacitet 200 til 350 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid.
- Det mellemvægtige hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Hjulet er særligt modstandsdygtigt over for stød og slag og tilbyder en høj belastningskapacitet. Derudover har hjulet høj kemisk resistens, lav rullemodstand og jævn kørsel på glatte gulve.
- Hjulmateriale - polyamid
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 125 mm
- Hjulbredde - 35 til 40 mm
- Højde - 108 til 155 mm
- Pladestørrelse - 105 x 80 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 mm
- Belastningsevne - 200 til 350 kg
| Fra DKK 96,40 |
| inkl. momsDKK 96,40 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Varenr.: 952932104700
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| 105 x 80 mm | |
| 80 x 60 mm | |
| 9 mm | |
| 200 kg |
Varenr.: 952932104800
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| 105 x 80 mm | |
| 80 x 60 mm | |
| 9 mm | |
| 300 kg |
Varenr.: 952932104900
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 155 mm |
| 105 x 80 mm | |
| 80 x 60 mm | |
| 9 mm | |
| 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 38,50 |
| inkl. momsDKK 38,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu