360°- anskuelse
Kraftig drejelig hjul - polyamidhjul - hjul Ø 100 til 300 mm - konstruktionshøjde 150 til 355 mm - bæreevne 400 til 2000 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Kuglelejehjulet med sfærisk slidbane er lavet udelukkende af polyamid 6. Polyamid 6 kan absorbere og afgive fugt.
- Huset er en tung, galvaniseret, svejset stålkonstruktion.
- Gaffelhovedet er udstyret med et tætnet aksialt sporkugleleje og et konisk rulleleje samt en smørenippel.
- Centerbolten er skruet fast og fastgjort.
- Rullen er brudsikker under høje belastninger, har lav rullemodstand og er meget kemikaliebestandig.
- Rullen er designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret svejset stålkonstruktion
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 300 mm
- Hjulbredde - 40 til 60 mm
- Højde - 150 til 355 mm
- Projektion - 45 til 75 mm
- Plademål - 135 x 110 til 175 x 140 mm
- Hulstørrelse - 105 x 80 til 140 x 105 mm
- Skruehulsdiameter - 11 til 15 mm
- Belastningsevne - 400 til 2000 kg
| Fra DKK 988,00 |
| inkl. momsDKK 988,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Throat
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952931929100
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 145 mm |
| Throat | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 400 kg |
Varenr.: 952931929400
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 170 mm |
| Throat | 50 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 700 kg |
Varenr.: 952931929600
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 200 mm |
| Throat | 55 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 800 kg |
Varenr.: 952931929800
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 245 mm |
| Throat | 60 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1300 kg |
Varenr.: 952931930000
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 295 mm |
| Throat | 70 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1500 kg |
Varenr.: 952931930200
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 58 mm |
| højde | 305 mm |
| Throat | 75 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 15 mm |
| Kapacitet | 1700 kg |
Varenr.: 952931930400
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| højde | 355 mm |
| Throat | 75 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 15 mm |
| Kapacitet | 2000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 108,00 |
| inkl. momsDKK 108,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu