360°- anskuelse
Kraftig drejelig hjul - elastisk PU hjul - hjul Ø 100 til 200 mm - konstruktionshøjde 128 til 245 mm - belastningskapacitet 200 til 600 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af trykstøbt aluminium, den påstøbte, cylindriske bane er lavet af blå elastisk polyurethan med ca. 78° Shore A.
- Det tunge hus, hvis gaffelhoved har dobbelte kuglelejer, er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder en høj belastningskapacitet, lav rullemodstand og et afsmitningsfrit løb.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 78° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 200 mm
- Hjulbredde - 30 til 50 mm
- Højde - 128 til 245 mm
- Projektion - 40 til 56 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 200 til 600 kg
| Fra DKK 313,00 |
| inkl. momsDKK 313,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930026818
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952930026819
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 8,5 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952930026820
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 500 kg |
Varenr.: 952930026821
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 56 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 10,5 mm |
| 600 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu