Gulvbræddeskrue FTF-ST YZP - gevind Ø 3,5 mm - indvendig stjerne TX - delgevind - pakke med 200 stk.

Indsatsområde
  • fischer gulvbræddeskruen FTF-ST YZP er en specialskrue til montering af massive trægulve.
  • Skruen er velegnet til montering af gulvbrædder af ahorn, bøg, eg, gran, fyr samt merbau og valnød.
Beskrivelse
  • Delgevindet på den gulpassiverede specialskrue gør det muligt at trække gulvbrædder og underkonstruktion fast sammen.
  • Det smalle undersænkede hoved (60°, 6 mm) er specielt designet til den laterale og usynlige forskruninger af fer- og notbrædder.
  • Ingen revnedannelse takket være den specielle gevindgeometri.
  • Kan forsænkes helt takket være det koniske, smalle hoved.
  • Ingen forboring. Det sparer tid.
Tekniske data
  • Drevtype - TX10
  • Materiale - galvanisk forzinket, gulpassiveret
  • Hoveddiameter - 6,0 mm
  • Hovedhøjde - 2,1 mm
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Gevind Ø
Længde
Gevindlængde delgevind
Drev
Emballageindhold
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Gevind Ø Længde Gevindlængde delgevind Drev Emballageindhold pris ex. moms
928166010110 3,5 mm 35 mm 24 mm TX10 200 stk.
DKK 121,07
(DKK 0,61 / stk.)
inkl. momsDKK 121,07
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,07
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
928166010301 3,5 mm 45 mm 30 mm TX10 200 stk.
DKK 142,25
(DKK 0,71 / stk.)
inkl. momsDKK 142,25
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,25
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
928166010501 3,5 mm 55 mm 36 mm TX10 200 stk.
DKK 196,73
(DKK 0,98 / stk.)
inkl. momsDKK 196,73
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,73
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Gulvbræddeskrue, fischer gulvbræddeskrue FTF-ST YZP, Gulvbræddeskrue FTF, Gulvbræddeskrue FTF-ST, FTF-ST YZP, ST YZP, Gulvbræddeskrue, Forbindelsesteknik, Fastgørelsesteknik, Specialskrue, Gulvbræddeskrue FTF-ST YZP, Fischer fastgørelsesteknik