GESIPA® blindnittemøtrikker - stål riflede - fladt rundt hoved - pris pr. emballageenhed

Indsatsområde
  • Blindnittemøtrikker gør det muligt at etablere det ønskede møtrikgevind i tynde eller mindre stærke komponenter.
  • Derudover er de særligt velegnede til indsættelse af gevind i hulprofiler eller andre komponenter, hvor der ikke er adgang fra begge sider, samt i komponenter, der allerede har en overfladebehandling.
  • Udover selve effekten ved at kunne indsætte et møtrikgevind, kan blindnittemøtrikken også anvendes til nitning.
Beskrivelse
  • Blindnittemøtrikkerne er beregnet til professionel anvendelse inden for montageteknik.
Tekniske data
  • Materiale iht. norm 0
  • Gevindretning - højre
  • Materiale - stål, galvaniseret
  • - Pris pr. emballageenhed
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Gevind x diameter x længde
Klemmområde
Tilspændingsmoment
Gevindbrudstyrke
Forskydningsstyrke
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 9286x6420095
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM4x6x13 mm
Klemmområde2,5-4,5 mm
Tilspændingsmoment3 Nm
Gevindbrudstyrke8.000 N
Forskydningsstyrke1.500 N
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 897,00
(DKK 1,79 / stk.)
inkl. momsDKK 897,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420052
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM4x6x11 mm
Klemmområde0,25-3 mm
Tilspændingsmoment3 Nm
Gevindbrudstyrke8.000 N
Forskydningsstyrke1.500 N
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 847,00
(DKK 1,69 / stk.)
inkl. momsDKK 847,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420214
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM5x7x13,5 mm
Klemmområde2,5-5 mm
Tilspændingsmoment8 Nm
Gevindbrudstyrke11.500 N
Forskydningsstyrke2.200 N
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.030,00
(DKK 2,06 / stk.)
inkl. momsDKK 1.030,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420176
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM5x7x11,5 mm
Klemmområde0,25-3,5 mm
Tilspændingsmoment8 Nm
Gevindbrudstyrke11.500 N
Forskydningsstyrke2.200 N
VE500 stk.
Produktsikkerhed
DKK 946,00
(DKK 1,89 / stk.)
inkl. momsDKK 946,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420273
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM6x9x15,5 mm
Klemmområde0,25-3,5 mm
Tilspændingsmoment12 Nm
Gevindbrudstyrke18.000 N
Forskydningsstyrke3.900 N
VE250 stk.
Produktsikkerhed
DKK 671,00
(DKK 2,68 / stk.)
inkl. momsDKK 671,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420338
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM6x9x18 mm
Klemmområde3-5,5 mm
Tilspændingsmoment12 Nm
Gevindbrudstyrke18.000 N
Forskydningsstyrke5.100 N
VE250 stk.
Produktsikkerhed
DKK 714,00
(DKK 2,86 / stk.)
inkl. momsDKK 714,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420340
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM6x9x21 mm
Klemmområde5,5-8 mm
Tilspændingsmoment12 Nm
Gevindbrudstyrke18.000 N
Forskydningsstyrke3.900 N
VE200 stk.
Produktsikkerhed
DKK 611,00
(DKK 3,06 / stk.)
inkl. momsDKK 611,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 9286x6420343
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM6x9x24,5 mm
Klemmområde8-11 mm
Tilspændingsmoment12 Nm
Gevindbrudstyrke18.000 N
Forskydningsstyrke3.900 N
VE200 stk.
Produktsikkerhed
DKK 649,00
(DKK 3,25 / stk.)
inkl. momsDKK 649,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 9286x6420434
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM8x11x25,5 mm
Klemmområde9-12 mm
Tilspændingsmoment30 Nm
Gevindbrudstyrke28.000 N
Forskydningsstyrke5.100 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 410,00
(DKK 4,10 / stk.)
inkl. momsDKK 410,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420430
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM8x11x21,5 mm
Klemmområde6-9 mm
Tilspændingsmoment30 Nm
Gevindbrudstyrke28.000 N
Forskydningsstyrke5.100 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 391,00
(DKK 3,91 / stk.)
inkl. momsDKK 391,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420397
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM8x11x17 mm
Klemmområde0,25-3,5 mm
Tilspændingsmoment30 Nm
Gevindbrudstyrke28.000 N
Forskydningsstyrke5.100 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 356,00
(DKK 3,56 / stk.)
inkl. momsDKK 356,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 14 hverdage
Varenr.: 9286x6420427
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM8x11x20 mm
Klemmområde3-6 mm
Tilspændingsmoment30 Nm
Gevindbrudstyrke28.000 N
Forskydningsstyrke5.100 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 375,00
(DKK 3,75 / stk.)
inkl. momsDKK 375,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420524
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM10x12x20,5 mm
Klemmområde3-6 mm
Tilspændingsmoment38 Nm
Gevindbrudstyrke30.000 N
Forskydningsstyrke6.000 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 437,00
(DKK 4,37 / stk.)
inkl. momsDKK 437,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9286x6420494
Udførelse
Gevind x diameter x længdeM10x12x17,5 mm
Klemmområde0,25-3,5 mm
Tilspændingsmoment38 Nm
Gevindbrudstyrke30.000 N
Forskydningsstyrke6.000 N
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 429,00
(DKK 4,29 / stk.)
inkl. momsDKK 429,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Dette produkt er tilbehør til...
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Blindnittemøtrik, Blindnittemøtrik stål, Blindnittemøtrik fladt rundt hoved, Blindnittemøtrik iht. norm 0, Blindnittemøtrik stål riflede, Blindnittemøtrik GESIPA, Blindnittemøtrik, Blindnittemøtrikker, Blindnittemøtrikker stål, Blindnittemøtrikker fladt rundt hoved, Blindnittemøtrikker stål galvaniseret, Blindnittemøtrikker iht. norm 0, Blindnittemøtrikker stål riflede, Blindnittemøtrikker GESIPA, Blindnitte-møtrik, Blindnitte-møtrikker, Blindnittemøtrikker M4, Blindnittemøtrikker M5, Blindnittemøtrikker M6, Blindnittemøtrikker M8, Blindnittemøtrikker M10, 6420494 GESIPA, 6420524 GESIPA, 6420430 GESIPA, 6420434 GESIPA, 6420397 GESIPA, 6420427 GESIPA, 6420340 GESIPA, 6420343 GESIPA, 6420273 GESIPA, 6420338 GESIPA, 6420176 GESIPA, 6420214 GESIPA, 6420052 GESIPA, 6420095GESIPA, Blindnittemøtrikker M5x7x13, 5 mm, Blindnittemøtrikker M4x6x11 mm, Blindnittemøtrikker M4x6x13 mm, Blindnittemøtrikker M5x7x11, 5 mm, Blindnittemøtrikker M6x9x18 mm, Blindnittemøtrikker M6x9x15, 5mm, Blindnittemøtrikker M6x9x24, 5 mm, Blindnittemøtrikker M6x9x21 mm, Blindnittemøtrikker M8x11x20 mm, Blindnittemøtrikker M8x11x17 mm, Blindnittemøtrikker M8x11x21, 5 mm, Blindnittemøtrikker M8x11x22, 5 mm, Blindnittemøtrikker M10x12x17, 5 mm, Blindnittemøtrikker M10x12x20, 5 mm