360°- anskuelse
Formbart støbt jernhjul - støbejernhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 110 til 260 mm - belastningskapacitet 250 til 1000 kg
Indsatsområde
- Det smedejernshjul er ideelt til brug på massive, glatte gulve.
- Glidelejehjulet er fremstillet udelukkende af specialstøbejern. Hjulet er rentstøbt, afgratet og lakeret.
- Huset er lavet af malet, smedejern af høj kvalitet.
- Rullen har en høj grad af brudstyrke og sejhed og er temperaturbestandig op til +180 °C.
- Hjulmateriale - specialstøbejern
- Husmateriale - malet, formbart støbejern
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 110 til 260 mm
- Plademål - 115 x 80 til 225 x 145 mm
- Hulstørrelse - 90 x 55 til 185 x 105 mm
- Skruehulsdiameter - 8,45 til 14 mm
- Belastningsevne - 250 til 1000 kg
| Fra DKK 319,00 |
| inkl. momsDKK 319,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952921158500
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 110 mm |
| Panel dimensioner | 115 x 80 mm |
| hulstørrelse | 90 x 55 mm |
| Skrue-Ø | 8,45 mm |
| Kapacitet | 250 kg |
Varenr.: 952921158700
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 135 mm |
| Panel dimensioner | 145 x 100 mm |
| hulstørrelse | 115 x 70 mm |
| Skrue-Ø | 10 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Varenr.: 952921158800
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 162 mm |
| Panel dimensioner | 155 x 105 mm |
| hulstørrelse | 125 x 75 mm |
| Skrue-Ø | 10 mm |
| Kapacitet | 450 kg |
Varenr.: 952921159000
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 200 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 125 mm |
| hulstørrelse | 145 x 95 mm |
| Skrue-Ø | 10 mm |
| Kapacitet | 650 kg |
Varenr.: 952921159100
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 260 mm |
| Panel dimensioner | 225 x 145 mm |
| hulstørrelse | 185 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 1000 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 144,00 |
| inkl. momsDKK 144,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu