Fischer armerings-gevindanker - fastgørelsestykkelse 60 mm - pakningsstørrelse 4 og 8 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Armeringsanker godkendt til efterfølgende indstøbte overlapningsstød, tilslutningsarmering og forstærkninger.
Beskrivelse
  • Fischer armeringsanker FRA er en betonarmeringsstang med en friktionssvejset gevinddel af rustfrit stål.
  • FRA er en systemkomponent til armeringstilslutninger med Fischer injektionsmørtler FIS V og FIS EM.
  • Med injektionshjælpemidlet injiceres mørtlen i borehullet uden luftbobler.
  • Mørtlen klæber armeringsstangen fuldstændigt fast til borehullets væg.
Tekniske data
  • DIBt-godkendelse - Ja
  • ETA-godkendelse - Ja
  • maks. fastgørelsestykkelse - 60 mm
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Samlet længde
Borehul-Ø
Fyldmængde
Pakningsstørrelse
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 928850552900
Udførelse
BetegnelseFRA 12/900 M12-60
Samlet længde975 mm
Borehul-Ø16 mm
Fyldmængde50 mm
Pakningsstørrelse8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 4.043,84
(DKK 505,48 / stk.)
inkl. momsDKK 4.043,84
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 73,84
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928850553300
Udførelse
BetegnelseFRA 16/1100 M16-60
Samlet længde1180 mm
Borehul-Ø20 mm
Fyldmængde81 mm
Pakningsstørrelse8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 4.614,18
(DKK 576,77 / stk.)
inkl. momsDKK 4.614,18
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 84,18
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928850553400
Udførelse
BetegnelseFRA 20/1400 M 20-60
Samlet længde1485 mm
Borehul-Ø25 mm
Fyldmængde160 mm
Pakningsstørrelse4 stk.
Produktsikkerhed
DKK 3.371,49
(DKK 842,87 / stk.)
inkl. momsDKK 3.371,49
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 61,49
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: afstandsmontage, fischer befæstelsesteknik, befæstelsessystemer, befæstelsesteknik, el-befæstelse, el-installation, fischer befæstelsesteknik, stilladsbefæstelse, hulrumsbefæstelse, installationssystemer, klaus fischer, sanitetsbefæstelse, sanitetsfastgørelse, sværlastbefæstelse, stålanker, øjerbefæstelse, armerings-gevindanker, gevindanker, armeringsanker