Fil - PFERD - til savkæder - Premium Line - længde 200 mm - Ø 4 til 5,5 mm - pakke á 6 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Filen er velegnet til manuel slibning af savkæder.
Beskrivelse
  • Kædesavsfilen udmærker sig ved sit præcise spiralhug for ekstrem skarphed og en særlig lang levetid. Tandskæret slibes hurtigt og uden riller.
  • Der opnås en økonomisk og mere skånsom slibning sammenlignet med maskinel vedligeholdelse af kædesave, og der opstår ingen termiske belastninger grundet friktion.
  • Classic Line er en optimal kombination af levetid og slibeydelse; den har en aggressiv filekarakter og er velegnet til hurtig slibning.
  • Premium Line overbeviser med en perfekt skarphed takket være det innovative spiralhug. Filen skaber fine tandoverflader for maksimal skæreydelse og sikrer en blødere filefølelse.
Tekniske data
  • Længde - 200 mm
  • Diameter - 4 til 5,5 mm
  • Udførelse - rund
  • Pakke - 6 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Diameter VE pris ex. moms
659241137203 412 200 PREMIUM 4,0 mm 6 stk.
DKK 78,70
(DKK 13,12 / stk.)
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
659241103823 412 200 PREMIUM 4,5 mm 6 stk.
DKK 78,70
(DKK 13,12 / stk.)
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
659241103923 412 200 PREMIUM 4,8 mm 6 stk.
DKK 78,70
(DKK 13,12 / stk.)
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
659241140203 412 200 PREMIUM 5,16 mm 6 stk.
DKK 78,70
(DKK 13,12 / stk.)
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
659241141203 412 200 PREMIUM 5,5 mm 6 stk.
DKK 78,70
(DKK 13,12 / stk.)
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Kædesavsfil, Kædesavs-fil, Kædesavs fil, Kædesavsfil, Kædesavs-fil, Kædesavs fil, Kædesavsfil, Kædesavsfil, Kædesavs-fil, Kædesavs-fil, Kædesavs fil, Kædesavs fil, Fil, File, Fil, File, Kædesav, Kædesave, file, file, slibe, Savkæde, Savkæder, Sav, Save, PFERD kædesavsfil, PFERD kædesavs-fil, PFERD kædesavs fil, PFERD kædesavsfil, PFERD kædesavs-fil, PFERD kædesavs fil, PFERD, PFERD fil, PFERD file, PFERD fil, PFERD file, PREMIUM, rund fil, rund fil, runde file, runde file, rund kædesavsfil, rund kædesavsfil, rund kædesavsfil, rund kædesavsfil